„Vycházíme vstříc občanům města Přerova a otevíráme koupaliště v Penčicích už první červnový víkend. Tento měsíc bude přístupné jen o víkendech, během prázdnin pak denně,“ informoval Petr Kouba, jednatel Sportoviště Přerov, které je provozovatelem.

Podle něj prošlo koupaliště v Penčicích úpravami. „Natřeli jsme bazénovou vanu i brouzdaliště a opravili prostory bufetu, aby se mohla veřejnost občerstvit. Opravili jsme i nudistickou terasu, protože zde byly nutné zásahy,“ řekl.

Lidé, kteří se přijedou do Penčic vykoupat, mohou zaparkovat na zpevněné ploše před bazénem nebo na louce za ním. „Vstupné se mírně zvýšilo a na celý den je 70 korun,“ upřesnil Kouba.

Zubrfest v Přerově
Na Zubfrestu v Přerově poteče pivo proudem, zazpívá i Michal David

Otevření penčického koupaliště si pochvalují i místní. „Všichni jsou tady z toho nadšení, protože v minulých letech často panovala úmorná vedra už v červnu a otevíralo se až těsně před prázdninami,“ řekla předsedkyně výboru místní části v Penčicích Alena Horáková.

Na Plaveckém areálu v Přerově nyní platí omezení - začala totiž nutná rekonstrukce vnitřního bazénu. Sportovní oddíly, ale i široká veřejnost, kvůli tomu už od května využívají venkovní pětadvacetimetrový bazén s vyhřívanou vodou. Letní sezona přerovského areálu startuje naplno už v sobotu a lidé se mohou těšit na všechny atrakce - divokou řeku, skluzavky nebo tobogán. Vstup je možný pouze z ulice Brabansko.

„Od června se mění stávající režim - to znamená, že otevřeme kompletně celý areál - i dětské prvky a atrakce. Pro veřejnost bude otevřeno od 9 do 17 hodin, v okrajových hodinách využívají pětadvacetimetrový venkovní bazén sportovní kluby,“ přiblížil Petr Kouba.

Klienti Aktivačního centra Jsme tady v Přerově, které se věnuje handicapovaným, oslavili Den dětí trochu netradičně - ve stylu hippie.
VIDEO: Klienti centra v Přerově oslavili svátek jako květinové děti. Mrkněte se

Plavci i vodní pólisté podle něj uvítali, že mohli v květnu trénovat ve vyhřívané vodě a využívat vnitřní převlékárny. „Veřejnost musí využívat převlékárny u vstupu z ulice Brabansko, které jsou tomu uzpůsobeny. Jsou tu šatny pro muže i ženy, sprchy i sociální zařízení,“ upřesnil.

I přesto, že bylo nutné v květnu vyhřívat venkovní bazén na 27 stupňů Celsia, vstupné bylo nižší. Od června návštěvníci zaplatí celodenní vstupné 95 korun. „Na dodržování provozního řádu budou i letos dbát nejen naši plavčíci, ale chceme využívat dobrých zkušeností z minulého roku a spolupracovat s agenturou, která začne s kontrolou provozního řádu už tento víkend,“ řekl Petr Kouba.

Koupaliště v Kojetíně rozšíří občerstvení

Už od pátku 2. června mohou lidé zavítat na koupaliště v Kojetíně. „Na letošní sezonu jsme natěšení, protože dojde ke kvalitativnímu posunu a přibude třetí gastro ve formě stánku s míchanými nápoji. Kromě toho mají návštěvníci k dispozici i restauraci a bar. Vstupné jsme zvýšili, ale nijak razantně - o deset korun, k čemuž přistoupila většina koupališť,“ shrnul starosta Kojetína Leoš Ptáček.

Lidé si mohou zaplavat v upraveném areálu s bazény, tobogánem, je zde také skluzavka kamikadze, vířivka a další atrakce. „Hojně využívaný je každoročně i kemp,“ poznamenal starosta.

Slavnosti města v Šumperku. Ilustrační foto.
Kam o víkendu? Na slavnosti, hody, dračí lodě, dechovku, dětské dny či do Zoo

Koupaliště v obci Čechy spouští provoz 16. června. „Přistoupili jsme ke zdražení, ale nijak razantnímu. Všechno šlo nahoru, hlavně bazénová chemie. Lidé mohou využívat nově vybudovanou terasu, k zapůjčení jsou i kuželky,“ řekla starostka obce Renáta Dočkalová. Dospělí zaplatí celodenní vstupné 120 korun.

Koupaliště v Lipníku nad Bečvou, kde je k dispozici padesátimetrový bazén, otevírá v sobotu 17. června. V pracovní dny je provozní doba od 10 do 19 hodin, o víkendech pak od 9 do 19 hodin. Celodenní vstupné pro dospělé je 90 korun, ke zdražení Technické služby města Lipníku nad Bečvou, které koupaliště provozují, nepřistoupily.

Jen loni zavítalo na zdejší koupaliště 10,5 tisíce lidí. „V provozu bude na sezonu bufet, WiFi je pokryto celé koupaliště. Spravili jsme volejbalové hřiště a zakoupena jsou i nová lehátka,“ nastínil ředitel Technických služeb města Lipníku Václav Zatloukal.