Jednička, trojka nebo sedmička. Čísla, která jsou ve většině restauračních zařízení uvedena za názvy jídel nemají nic společného s velikostí porce, gramáží ani cenou. Číslo vyjadřuje druh alergenu, které v sobě jídlo obsahuje.

„Zatím si seznam alergenů nikdo nevyžádal. Máme stálé zákazníky, kteří dodržují bezlepkovou dietu a pro ty už dlouho vaříme. Spíše se setkáváme s tím, že se nás lidé ptají, co čísla u jídel znamenají," přibližuje praxi Igor Tadić, provozovatel restaurace ve Wilsonově ulici.

Čísla jsou většinou v nabídce obědového menu. V jídelních lístcích bývá také vložen informační seznam s popiskami alergenů.

„Změnu u všech lístků by bylo administrativně mnohem náročnější. Jeden lístek máme na vyžádání, což zatím využilo minimum hostů," vysvětluje Jiří Kubík, vedoucí restauračního zařízení na náměstí TGM.

Na tom, že lidé znají své alergie a přirozeně si hlídají, co jí, se shoduje i on.

„Své alergie každý zná. Osobně jsem se setkal pouze s hosty s bezlepkovou dietou," míní.

Práci navíc pociťují šéfkuchaři, kteří označují, co v jídle. O seznamu alergenů se ale nic nedozví strávníci v nejmenovaném asijském bistru – na ceduli s nabídkou občerstvení jsou hvězdičkami označené pokrmy, kterým by se měli alergici vyvarovat.

Podle statistik lidí trpící alergií na potraviny stále přibývá. Evropská unie specifikovala 14 hlavních alergenů, které podléhají legislativnímu značení. Směrnice vstoupila v platnost 13. prosince, její dodržování čeští úředníci kontrolují od 1. ledna.

Seznam potravinových alergenů

Obiloviny obsahující lepek
Korýši
Vejce
Ryby
Podzemnice olejná (arašídy)
Sójové boby (sója)
Mléko
Skořápkové plody (mandle, lískové ořech, ořechy)
Celer
Hořčice
Sezamová semena (sezam)
Oxid siřičitý a siřičitany
Vlčí bob (lupina)
Měkkýši