První akce se uskuteční v pondělí 12. června v 16 hodin v Galerii města na Horním náměstí.

Tradici debat s názvem „Z očí do očí“ zpřetrhala pandemie covidu, teď se ale do veřejného prostoru znovu vrací. Pokud bude o setkání zájem, uskuteční se každého čtvrt roku.

„Pravidelné setkávání s občany zavedl primátor Vladimír Puchalský, pokračoval v něm i můj předchůdce Petr Měřínský. Poslední akce se konala v závěru roku 2019, a pak se na tři a půl roku odmlčela. Rád se k tomuto osvědčenému způsobu komunikace s lidmi vrátím, vyslechnu si jejich názory a zjistím, co je trápí, nebo těší. Jsem připravený přijmout konstruktivní kritiku,“ shrnul přerovský primátor Petr Vrána.

Ilustrační foto.
Přerov se snaží nalákat zubaře a praktiky dotací i stipendiem. Nabízí 300 tisíc

Občané v minulosti na debatách upozorňovali na konkrétní problémy, které město trápí, a přicházeli i s návrhy, jak situaci zlepšit.

„V tomto duchu bych chtěl také pokračovat. Líbí se mi myšlenka, že mi Přerované budou moci říct své postřehy z očí do očí. Často se setkáváme s tím, že lidé poukazují na sociálních sítích na nejrůznější věci, týkající se chodu města - teď mohou opustit virtuální svět a přijít nám to říct osobně,“ řekl primátor.