Osmdesát pilotů se svými modely předvádělo ve vzduchu nezapomenutelné kousky. Stovkám přihlížejících diváků se tajil dech.

„Letos tuto akci pořádáme v Drahotuších již po čtrnácté a každým rokem se u veřejnosti setkáváme s velkým zájmem o tento stále populárnější koníček,“ sdělil jeden z organizátorů mezinárodního setkání František Machač.

„Modelářem jsem od malička a s přibývajícím věkem mě to baví víc a víc. Je to ale časově i finančně velmi náročný koníček,“ řekl jeden z účastníků setkání, Jindřich Bednář, který se svým synem přijel z Nového Jičína.

Podle slov soutěžících modelářů mají některá letadla hodnotu jako nový automobil. Jiné modely se dají se sestavit za cenu několika set korun.

V sobotu se k nebi vzneslo celkem 142 exemplářů. Všechny musely mít elektrický pohon, někteří však mají doma modely, které létají na benzín.

„Letošní účast není tak velká, protože jsme udělali výběr jen těch nejlepších. Máme zde i účast ze zahraničí. Z Německa totiž dorazil špičkový pilot Christian Hoffman, který v Evropě patří mezi nejlepší,“ uvedl Machač.

Na letišti byl o víkendu připraven i stánkový prodej nejrůznějších potřeb pro letecké modeláře. Prodávaly si jednotlivé díly, lepidla, jiní si jen vyměňovali své mnohaleté zkušenosti.