Čtyřiadvacátý ročník akce láká nejen na kvalitní dechovku, ale třeba i na šansoniérku a herečku Chantal Pouillan.

Program začne v areálu zámecké zahrady v sobotu 29. července ve 20 hodin recitálem Chantal Poullain.

Jak souvisí šanson s dechovkou?

„Už loni jsme se začali více strefovat do vkusu lidí, protože i obec musí hledět na ekonomickou stránku akce. Na recitál Chantal Pouillan se moc těšíme a věříme, že k nám přiláká mladší generaci návštěvníků,“ doufá starosta městyse Petr Dostál.

Po skončení recitálu si návštěvníci užijí večerní veselici se skupinou Blue Band Company, která začne ve 22 hodin.

Hlavní program Setkání dechových hudeb odstartuje v neděli 30. července ve 14 hodin. Po slavnostním zahájení se na pódiu objeví Dechová hudba ZUŠ v Bystřici pod Hostýnem, ve které hraje i řada dětí z Dřevohostic.

Po jejich vystoupení se před zraky návštěvníků postupně vystřídají dechové hudby Trnkovjanka z Kašavy a Maguranka ze Slovenska, která patří k nejlepším orchestrům tohoto žánru našich sousedů.

Kapela z TV Šlágr na přání místních

Pořadatelé vyslyšeli přání místních seniorů a pozvali také Malou muziku Nauše Pepíka, která je známá z TV Šlágr. Lidé zhlédnou i vystoupení folklorního souboru z Dřevohostic a místních mažoretek Tadomi.

Nabitý program uzavře v 19.30 hodin taneční veselice s dechovkou Moravská Veselka a druhým nejlepším českým trumpetistou Vlado Kumpanem.

„Za nejlepšího českého trumpetistu je totiž v Dřevohosticích považován místní rodák Miloš Kvasnica, který se stal také předlohou pro jednu z postav známého figurálního betlému,“ prozradil s úsměvem starosta.

Jeho autor - amatérský řezbář a sochař Alexander Forýtek - bude mít v sobotu 29. července výstavu svých prací na zámku. Vernisáž začíná v 18.30 hodin a autor by na ní neměl chybět.

„Jeho zdravotní stav by mu to měl umožnit, takže ho k nám přivezeme z Radkovy Lhoty. Sochařská díla budou vystavena v atriu zámku, ve druhém poschodí pak lidé zhlédnou výstavu obrazů,“ doplnil starosta. Po celou dobu slavností bude zpřístupněno i hasičské muzeum.