Miroslav Sába

Věk: 58 let

Profese: invalidní důchodce

Bydliště: Hranice

Celý svůj život, což je více než padesát let, bydlím v Hranicích. Za nic bych tohle město nevyměnil. Patřím k tomuto městu.

Po vojně jsem začal pracovat jako učitel autoškoly. Poté jsem dělal deset let u záchranné služby. Manželku mám Valašku, máme spolu tři dcery.

Nejstarší zpívá s vokálním kvartetem Camperra a také vystupuje s taneční skupinou Oldies. Nejmladší dcera má dvaadvacet a žije dva roky v Anglii se svým přítelem, bratrem od slavného fotbalisty Alonsa. Čekají spolu teď dítě. Dalo by se říct, že mám slavnou rodinu.

Moji rodiče se vzali v roce 1948, byla to tehdy pro Hranice veliká událost. Červený koberec byl natažen od kostela až po současnou Komerční banku.

Přijeli tehdy generál Hasal, Jan Masaryk a spousta dalších. Ale jakožto slavná rodina jsme měli problémy v minulosti. Nemohl jsem po základní škole nastoupit na další studia kvůli politickým poměrům.

Otec sloužil v Anglii, vzal si dceru hranického podnikatele Seidla. Zkonfiskovali nám majetek, protože na něj neplatily Benešovy dekrety. V roce 1991 nám byl ale majetek vrácen.

Zajímám se o hudbu, převážně starou, také rád čtu a sbírám staré hodiny. Když se chci podívat na film, tak jedině film faktu.

Nemám sice maturitu, ale zato jsem si udělal plno státnic, například z psychologie, metodiky a podobně. Do budoucna bych si přál pro sebe a rodinu dobré zdraví.