Andrea Jurčíková

Věk: 18 let

Profese: studentka

Bydliště: Hranice

Jako dítě jsem žila s rodiči a bráchou v Partutovicích. Bylo tam hezky, ale jelikož jsem byla dítě, tak jsem si neuvědomovala spoustu věcí, které by mi teď nejspíš chyběly.

Hodně jsme chodívali na výlety, skvělé akce pořádali hasiči. Nachází se tam i lyžařský svah. Chodila jsem na Základní školu v Partutovicích, měla spoustu přátel.

Když mi bylo devět, tak se rodiče rozvedli a já se s mamkou a bráchou přestěhovala do Hranic. Zprvu to byl šok, z rodinného domku se přestěhovat do paneláku, ale po čase jsem si zvykla.

Mrzí mě snad jen to, že si do bytu nemůžu pořídit psa. Jinak jsem tady spokojená, nemusím nikam dojíždět a mám všechno, co potřebuji, blízko.

Spousta lidí si stěžuje, že tady toho moc není, ale já si myslím opak. Ve velkých městech je moc hluku a větší provoz. Ve volném čase se scházím s přáteli, můžeme zajít do kina nebo někam posedět a popovídat si.

Relaxuji u dobré hudby, pochutnám si na dobrém jídle. Když je toho volného času víc, ráda si zajedu do většího města a navštívím tam nějaký klub.

Po ukončení studia se chci přestěhovat do Brna. Minimálně proto, že bych chtěla studovat žurnalistiku na Masarykově univerzitě.

Mám totiž ráda psaní, večer nepohrdnu dobrou knížkou nebo oblíbenými místními novinami. Chodívala jsem do novinářského kroužku, což mi dalo pohnutky do budoucna, abych se stala novinářkou.