Lubomír Hužvík

Věk: 68 let

Profese: důchodce

Bydliště: Přerov

Od té doby, co jsem v důchodu, žiji střídavě v Přerově a na Slovensku. Většinou tak půl roku trávím tady a zbývajícího půl roku ve slovenské Orlové.

Koupil jsem si tam dřevěnici a většinu času trávím chytáním ryb. Ještě koncem tohoto týdne opět odjíždím a vrátím se až koncem letošního roku.

Společníka mi tam dělá patnáctiletá fenka Esinka. Beru ji všude sebou, jezdí se mnou i v autě. Takový životní styl mi vyhovuje. Vzdát bych se nechtěl rodného Přerova ani Slovenska.

V Přerově mám tři děti a sedm vnuků a Slovensko mi zase nabízí něco jiného. Je tam krásné prostředí a spousta ryb. Rybaření se věnuji už od svých pěti let.

Můj otec také rybařil. Kdysi jsem dělal i šéfa rybářského svazu. Na Slovensku chytám převážně lipany, pstruhy nebo hlavatku. Kromě rybaření se ale zajímám také o fotografování, hlavně ryb, a vaření.

Baví mě jídla připravovat a také je konzumovat. Nejraději připravuji pokrmy ze zvěřiny. Jsou to buď různé guláše, nebo steaky.

Za vynikající považuji třeba svíčkovou ze srnce. Zvěřina je úplně něco jiného než třeba vepřové maso. Navíc je mnohem zdravější.