Ondřej Bláha

Věk: 19 let

Profese: student

Bydliště: Hranice

Narodil jsem se v Hranicích a tohle město jsem nikdy neopustil. Spokojený tady vcelku jsem, ale chybí mi zde více aktivit pro mladé.

Není tady dost rušno. Je tady také málo podniků pro mladé na dobré úrovni. Například do Ponorky chodí hromada mladých, ale je to tam otřesné.

Když mám čas a chci se pobavit, jezdívám do jiných měst – třeba do Přerova, Valašského Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm nebo rovnou do našeho hlavního města, do Prahy. Člověk tam má na výběr z velké škály kulturních akcí a rozhodně se tam nenudí.

Když jsem doma, věnuji se svému psu. Mám také rád počítače, které studuji, své přátele a různé kolektivní sporty, teda až na fotbal.

Vzhledem k tomu, že žiji na okraji Hranic v rodinném domě s velkou zahradou, kde je stále co dělat, připadám si sem tam spíše jako kluk z vesnice.

V dnešní době už moc rozdílů mezi vesnicí a městem nevidím. Vesnice sebou nese akorát tak klidnější život, každý se s každým zná a těch možností kam vyrazit a jak trávit odpoledne je méně, ale to je tak vše.

V budoucnu bych si přál úspěšně dostudovat na Vysoké škole ve Zlíně, a pokud by se naskytla po studiích nějaká zajímavá pracovní nabídka v Hranicích, rád se jí chytím všema deseti. Pokud ne, asi zůstanu ve Zlíně.

Tak to vidím teď, ale Bůh ví, co bude za pár let.