„První začne v poledne v předsálí Městského domu a půjde o dvouhodinovou prezentaci poskytovatelů sociálních služeb, zaměřených na seniory a zdravotně znevýhodněné osoby. Tato akce bude přístupná všem zájemcům a není třeba se na ni předem hlásit,“ přiblížil náměstek přerovského primátora Vladimír Lichnovský (ANO).

Na program, který navazuje, už musejí mít návštěvníci lístky. „Senioři z Přerova a místních částí si mohou bezplatné vstupenky vyzvednout od 18. září na adrese Smetanova 7, a to v kanceláři 113. Jedna osoba může získat maximálně dva lístky. Celková kapacita míst k sezení je 400,“ upřesnila vedoucí odboru sociálních věcí a školství přerovského magistrátu Romana Pospíšilová.

Ilustrační foto
Nedělní party v Přerově pro seniory v měšťáku oživí nová kapela

A na co se letos mohou dříve narození těšit? Program bude jako každý rok pestrý - nejprve je seznámí s aktivitami, které pro seniory pořádá, město, následovat bude duchovní slovo děkana farnosti Josefa Rosenberga.

Na přednášce primářky očního oddělení Moniky Daňkové se zase lidé dozví, jaké jsou nejčastější příčiny zhoršeného vidění u seniorů. V programu vystoupí také děti z Mateřské školy Kozlovská.

Výstava světově uznávaného fotografa Jana Saudka v Galerii města Přerov.
Jan Saudek přijede do Přerova na derniéru své výstavy. Ta pokořila rekord

Zlatým hřebem odpoledního programu bude pořad plný písniček v podání hvězd TV Šlágr. Posluchači si užijí koncert kapely The JaKto & Šiška kluci.

Zdroj: Youtube

„Koncert hvězd populární TV Šlágr skončí v 18 hodin a po něm se mohou senioři těšit ještě na malý dárek, který dostanou při odchodu ze sálu od pořadatelů,“ doplnil Lichnovský.