Novým světelným signalizačním zařízením bude vybavena i křižovatka ulic Komenského - Palackého, kde dnes lidé stojí na semaforech u přechodu dlouhé minuty. Práce potrvají do poloviny prosince a město za modernizaci obou křižovatek zaplatí 7 milionů 798 tisíc korun.

Součástí modernizace je obměna řadičů s dynamickým řízením, osazení návěstidel světelnými zdroji typu LED, přibudou také detektory na detekci vozidel a chodců. Provedena bude i výměna některých stávajících stožárů, kabelových rozvodů, tlačítek pro chodce, návěstidel a svodů k návěstidlům.

Dušičkový pochod napoleonských vojsk si v sobotu užili návštěvníci, kteří vyrazili do Dřevohostic.
Napoleonská vojska se vydala z Dřevohostic na Dušičkový pochod

„Mění se všechno, nejen semafory. Nové budou i stožáry, kabely, návěstidla a hlavně video-detekce. Systém bude tedy inteligentnější než dosud,“ přiblížil pracovník firmy AŽD, která montáž provádí. Doplněním světelných signalizačních zařízení o video-detektory se zlepší průjezdnost křižovatek.

„Do budoucna systém umožní i preferenci Integrovaného záchranného systému,“ doplnil náměstek přerovského primátora Tomáš Navrátil (ANO) s tím, že součástí stavby jsou i bezbariérové úpravy přechodů pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Dopravu mezi Přerovem a Olomoucí zpomalí oprava mostku v Kokorách.
Zaškrcení tahu Přerov - Olomouc se odkládá, oprava v Kokorách začne později

Kvůli vypnutí semaforů v pondělí ráno nedocházelo na křižovatce ulic Velká Dlážka a Kopaniny k větším kolizím. Našli se ale i řidiči, kteří ignorovali značky. Strážníci se v ranních hodinách zaměřili na bezpečnost dětí na přechodu v blízkosti školy.