Ti totiž šéfce Konfederace Naděždě Kavalírové vyčítali, že se před léty nepostavila za tehdy stíhaného disidenta a místopředsedu přerovské pobočky KPV Vladimíra Hučína.

Vzájemná nevraživost dokonce v minulosti vedla k ostrým názorovým střetům. „O vyloučení Františka Přesličky rozhodla rada. Konečné rozhodnutí v této věci ale necháme až na sněmu, který se uskuteční v říjnu letošního roku v Olomouci, “ uvedl místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Podle něj nyní pražské ústředí oslovuje jednotlivé členy přerovské pobočky a chce znát jejich názor na věc.

„Vyloučení Františka Přesličky předcházela nepravdivá kampaň, kterou proti nám vedli někteří členové pobočky v Přerově. Její místopředseda Vladimír Hučín totiž stále útočil na naši předsedkyni Naděždu Kavalírovou s tím, že se za něj nepostavila v době, kdy proti němu policie vedla trestní stíhání. Tato nařčení ale odmítáme,“ řekl Šedivý.

Vzájemnou nevraživost potvrdil i předseda přerovské pobočky konfederace František Přeslička. Podle něj samotný akt vyloučení odporuje stanovám. „Nevím ani, z jakého konkrétního důvodu jsem byl vyloučen. Nikdo mi to totiž přesně nevysvětlil,“ řekl Přeslička.

Na jeho vyloučení reagovala přerovská pobočka protestním dopisem, který zaslali členové nejen na ústředí Konfederace, ale také na ministerstvo vnitra. „Proti tomuto bezprecedentnímu postupu, odporujícímu stanovám, ostře protestujeme. Vzhledem k opakujícím se podobným svévolným aktům, které jsou v rozporu s našimi stanovami, se obrátíme i na ministerstvo vnitra. To má ze zákona povinnost registrovat dodržování stanov jednotlivých organizací,“ uvádí se v usnesení.

„Vyloučení Františka Přesličky je jedním z dalších důkazů, který svědčí o tom, že celorepublikové vedení konfederace je v rukou osob s mrzkými charaktery. To dlouhodobě vyhovuje těm, kteří potřebují mít konfederaci na úrovni neškodných stafážních kladečů věnců a pronašečů zdvořilostních floskulí,“ reagoval na vyloučení místopředseda přerovské pobočky konfederace Vladimír Hučín.

Ten se nijak netají svým negativním postojem k předsedkyni KPV Naděždě Kavalírové. I jemu už bylo před čtyřmi lety pozastaveno členství v Konfederaci politických vězňů.