Tisícím návštěvníkem výstavy se stala Marie Šestáková z Přerova, které předal ve čtvrtek předseda klubu sběratelů symbolickou cenu – publikaci Pobečví v proměnách času II.

„Přestože jsou výstavní projekty, zaměřené na popularizaci historie města a regionu, vždy velmi vyhledávané, skutečnost, že za necelé dva týdny trvání expozice prošel dveřmi už tisící návštěvník, lze považovat za dosavadní rekord," řekla kurátorka výstavy Lada Galová.

Součástí slavnostního předání ceny byla i první komentovaná prohlídka výstavy. Ta zavedla přítomné do neprobádaného světa sběratelů. Odborného výkladu se zhostil místopředseda klubu Oldřich Kožuch, jenž se specializuje na historii pivovarnictví v Přerově, čepelkové obaly, staré jízdenky a vše, co souvisí se sběratelstvím čajů.

Další komentované prohlídky se uskuteční ve čtvrtek 11. února a 25. února, a to vždy v 16 hodin.

„Doprovodný program výstavy zahrnuje například DVD projekci dobových pohlednic, k zakoupení jsou i kalendáře s motivy historického Přerova a návštěvníci dostanou jako malý dárek kapesní kalendáře, inspirované dobovými pohlednicemi," přiblížila kurátorka výstavy.