Ten nedávno prošel první etapou rekonstrukce, která přinesla zásadní, ale jak se ukazuje, nevítanou změnu. Totiž – společné šatny.
Před nimi se sice nacházejí boxy, v nichž si návštěvníci mohou odložit své svršky, ale ty někteří lidé vůbec nevyužívají.
Praxe je taková, že zejména muži se převlékají až v samotné šatně, kterou ovšem sdílejí i se ženami. Šatna je tak plná naháčů, a to se lidem nelíbí. Na nevítanou novinku si postěžovali ve středu všichni oslovení návštěvníci krytého bazénu.
Také v knize přání a stížností přibývá jedna kritika za druhou. „Jsem tu od otevření nových šaten už potřetí a pořád se z toho nemůžu vzpamatovat. Ten, kdo tohle vymyslel, by se měl stydět,“ rozhořčil se jeden z návštěvníků bazénu Jiří Vyroubal z Přerova.
Na změny ale zaznívá kritika i z úst dalších návštěvníků. „Já se přece nebudu po vylezení z bazénu sprchovat, abych si pak na sebe navlíkl zase zpátky mokré plavky a šel s nimi do společné šatny. Tak jdu ze sprch nahý, bez plavek. Je to pěkná konina, co s tím tady udělali. Proč to proboha nenechali, jak to bylo dříve. Stačilo přece jen trochu zmodernizovat původní vybavení,“ netajil se přerovský důchodce Jaroslav Červený.
Nazí muži v šatnách vzbuzují pohoršení u některých žen. „Kdo to vymyslel, musel být pořádný hlupák. Už vidím, jak se chlapi budou převlékat v boxech, a taky to ve skutečnosti málokdo z nich dělá,“ postěžovala si třeba Jiřina Gregovská.
Před vstupem do nové společné šatny sice vznikly převlékací boxy, ale ty jsou od šaten dost vzdálené. Navíc boxy a šatny od sebe dělí dveře.Ato lidem také vadí. „Vyjdete z boxu, jste ověšen na každé ruce oblečením, v jedné ruce máte boty, ve druhé tašku, a teď si do toho máte otevírat teprve dveře do společných šaten. Je to strašně nepraktické,“ kritizovala i Leona Štěpanovská.
Jeden z dlouholetých návštěvníků krytého bazénu Radek Zbožínek, který už před zahájením rekonstrukce vyjadřoval obavy na nově navrhovaný režim v plaveckém areálu, doporučuje přerovským zastupitelům, aby si šli zaplavat.
„Ať si na vlastní kůži vyzkoušejí nový systém, který panuje na bazéně. Právě oni totiž nesou zodpovědnost za to, že nevytvořili taková pravidla, aby k tomuto chybnému kroku nedošlo. Vždyť na bazén už teď chodí čím dál méně lidí. I když jako milovník kondičního plavání se musím přiznat, že kmé radosti,“ svěřil se Zbožínek.
V knize přání a stížností se také množí kritika. Na adresu společných šaten tam například stojí: „Způsob převlékání je nelogický, vraťte to do původního stavu. Zbytečně vynaložené peníze. Přestavba skýtá málo intimity…“ a další.
Provozovatel přerovského plaveckého bazénu však tvrdí, že hodnotit změny v tuto chvíli je předčasné. „Šatny nejsou dodělané. Příští týden se budou kompletovat, a teprve potom se může hodnotit. Kritika pochází z úst jen některých jedinců, kteří se nemohou oprostit od síly zvyku. Já mám ale i celou řadu pozitivních reakcí. Třeba od rodičů starších dětí, kteří je už nemusejí posílat do šaten jiného pohlaví bez dozoru,“ řekl Jaroslav Klvač, ředitel společnosti Teplo, která plavecký areál v Přerově od letošního roku provozuje.
Podle jeho slov bude v nejbližších dnech doplněno na bazéně dalších osm převlékacích boxů, a tím dovybavení interiéru plaveckého areálu neskončí. „Chystáme i další investice. Naší snahou je vybudovat na bazéně kvalitní zázemí podle současných trendů,“ řekl závěrem Klvač.