„Ve čtyřiadvaceti případech jsme odklízeli stromy, které popadaly na komunikaci, dráty nebo vozidlo. Nejvíce zásahů tohoto typu bylo na Hranicku,“ upřesnil šéf přerovských hasičů Miroslav Čoček. Patnáct zásahů se týkalo stržených částí střešní krytiny nebo celé střechy.

„Plechovou střechu utrhl vítr na domě v Kojetínské ulici v Přerově a další podobná událost se stala také v Oseku nad Bečvou. Tam jsme museli zabezpečit strženou krytinu v objektu líhně kuřat. Ohrožen byl objekt, ve kterém se nacházela veškerá technologie, zajišťující chod líhně a životní podmínky pro vajíčka a kuřata. Samotná kuřata na životě ohrožena nebyla a žádné neuhynulo. Problém by ale nastal ve chvíli, kdy by se voda dostala přes poškozenou střechu do technologie líhně,“ popsal šéf přerovských hasičů Miroslav Čoček.

V Tovačově zase poryv větru poškodil větší část střechy objektu firmy, která se při pádu opřela také do plynového potrubí.

"Majitelé ale výrobu přesunuli do jiné části s tím, že podniknou vlastní opatření,“ doplnil. Na zásazích se podíleli také dobrovolní hasiči obcí a v ostrém zásahu byl vůbec poprvé využit technický kontejner - novinka ve výbavě přerovských hasičů. „Využili jsme ho hlavně při zásazích, kdy bylo nutné upevnit střechy,“ uzavřel Miroslav Čoček.