„Na pódiu vystoupili klauni z Balónkova, kteří v průběhu celého odpoledne tvoří různá zvířátka a jiné předměty z balónků. Předvedl se také Železný Zekon a hudební doprovod zajistila skupina Harmony. Návštěvníci mohli zhlédnout také ukázky přerovské městské policie a dobrovolných hasičů,“ přiblížila program Jana Pivodová z marketingového oddělení magistrátu.

Nejoblíbenější atrakcí celého odpoledne byly čluny, ve kterých se mohli lidé projet po řece Bečvě. U břehu se tvořily dlouhé fronty.

„Společně s městskou policií a plavební správou pořádáme projížďky na motorových lodích. Každého zájemce vybavíme vestou a vezmeme ho na krátkou vyjížďku. Přivezli jsme i výjezdovou cisternu, u které kolegové popisují naši práci a odpovídají na dotazy,“ vysvětlil velitel dobrovolných hasičů Petr Štěpánek.

Přivítání prvňáčků na ZŠ U Tenisu v Přerově, 1. září 2022
Začala škola, takto vítali prvňáčky U Tenisu

Návštěvníci se mohli dozvědět více o veslařském klubu a vyzkoušet si také trenažery. Představil se i klub kanoistiky, který si pro děti připravil opičí dráhu a rozdával za její úspěšné absolvování medaile a trička. Na akci nechyběly ani ukázky policejních psovodů a stánek městské policie.

„Máme tu tři služební psy, kteří předvedli svou poslušnost a krátkou ukázku obrany. Svůj stánek zde mají i preventisté městské policie. Ti vysvětlují malým i velkým, jak se chovat a hravou formou kvízů jim představují normy zákona,“ vysvětlil velitel psovodů Libor Ambruz.

Akce se ale neobešla bez nehody. Figurantka z Moravskoslezského kynologického svazu v průběhu ukázky psovodů odhodila akustickou zbraň, která trefila jednoho z diváků. Pro zraněné dítě musela přijet i sanitka. „To se nám ještě nestalo,“ okomentoval situaci Ambruz.

Akci S úsměvem do školy uspořádalo město společně s Kulturními a informačními službami. „Je to další ze série akcí, které můžeme pořádat díky dotačnímu titulu, který jsme získali z Ministerstva práce a sociálních věcí. Za celý den tu mohlo projít okolo pěti set lidí,“ shrnul za město náměstek přerovského primátora Petr Kouba. (vev)