Pokud už někdo na rušení nočního klidu upozornil, pak se většinou obrátil telefonicky přímo na městské strážníky. Úředníci obdrželi minimum písemných stížností na hluk z restaurací.

Přerov: Rušněji bylo v Penčicích, Újezdci a v Jižní čtvrti

„Letos těch stížností bylo mnohem méně. Setkali jsme se pouze se třemi, a to na restaurační zahrádku v místních částech Penčice a Újezdec, a potom také na jeden prodejní venkovní stánek v ulici Jižní čtvrť. Tyto stížnosti byly předloženy komisím pro místní části a také strážníkům městské police,“ upřesnil Zdeněk Daněk z kanceláře primátora přerovského magistrátu, který má na starosti stížnosti a petice občanů.

Radnice v Lipníku a Hranicích hlásí klid

Ani jednu stížnost na nadměrný hluk z venkovního restauračního posezení letos v létě nezaznamenali úředníci v Lipníku nad Bečvou a v sousedních Hranicích. „Na hluk z restaurace nás letos nikdo z obyvatel neupozornil,“ potvrdila Kateřina Beránková, pracovnice Městského úřadu v Lipníku.

„Letos se na nás s takovou stížností nikdo neobrátil,“ prohlásila rovněž Alena Šumšalová z Městského úřadu v Hranicích.

Lidé si na hluk stěžovali strážníkům

Narozdíl od úředníků se s několika případy rušení nočního klidu setkali strážníci. I oni připouštějí, že během letošních prázdnin bylo stížností méně než v předchozích letech.

„Mám pocit, že letošní léto bylo, co se týká stížností na nadměrný hluk ze zahrádek, o něco klidnější. Nějaké výjezdy jsme sice měli, ale nebylo jich tolik,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie v Přerově Ladislav Petrovský.

Hostinský: Po desáté hodině nenalévám

Někteří provozovatelé restaurací potvrzují, že si nařízení o dodržování nočního klidu po dvaadvacáté hodině hlídají.

„Zahrádku provozuji už několik let. Po dvaadvacáté hodině nechám hosty dopit, ale pak už jim nenalévám. Nestojí mi to za nějaké problémy,“ svěřil se majitel restaurační zahrádky v Předmostí, který nechtěl zveřejnit své jméno.

V Hranicích vadil hluk lidem na Hromůvce

Mnoho pokut kvůli rušení nočního klidu strážníci letos neudělili. „Případy, které se letos objevily, jsme se většinou snažili vyřešit domluvou, což bývá i účinné. Pokud si dobře vzpomínám, tak jsme letos kvůli rušení nočního klidu z restauračních předzahrádek vyjížděli i opakovaně. Bylo to například na sídliště Hromůvka,“ řekl ředitel Městské policie v Hranicích Miroslav Mann.