Online reportáž

Opatření o zrušení akcí nad sto návštěvníků se dotkne i koncertů, plesů a divadelních představení v Městském domě v Přerově.

„V nejbližší době se měly konat tři plesy - v pátek 13. března maturitní Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy, o týden později Meopty a Střední průmyslové školy. S řediteli škol nyní jednáme o náhradních termínech, protože studenti do příprav investovali spoustu energie a peněz,“ řekl manažer kultury Městského domu v Přerově Pavel Ondrůj.

Co je koronavirus?Zdroj: Deník

Ruší se i koncerty - například vystoupení syna legendárního Garyho Moora Jacka, který měl zahrát v měšťáku ve čtvrtek 12. března, nebo Jarní prolog Československého jazzového festivalu v sobotu 14. března.

„Nic jiného nám nezbývá a budu se snažit přesunout koncert Jonaha Nillsona na podzimní termín. Máme zaplacené zálohy, spoustu peněz nás stála i propagace. Jonah Nillson nám asi v Přerově není souzený,“ posteskl si ředitel Československého jazzového festivalu v Přerově Rudolf Neuls.

Seniorům nikdo osobně nepopřeje

O opatřeních, které vyhlásila Bezpečnostní rada státu, jednalo v úterý také vedení přerovské radnice.

„Situace se stále vyvíjí a jednotlivé kroky budeme upřesňovat. Už teď ale víme, že seniorům, kteří mají 80, 85, 90, 95 a 100 let, nebudou chodit osobně přát zástupci města a Komise pro občanské záležitosti. Jubilanti dostanou dárek později - jakmile bude opatření zrušeno,“ uvedla mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Pětasedmdesátníci, narození od ledna do dubna roku 1945, také nedostanou pozvánku na oslavu v Městském domě, která se měla konat 7. dubna.

„O tom, jestli se tradiční setkání pětasedmdesátníků uskuteční 19. května, rozhodne další vývoj situace,“ poznamenala.

„A protože nechceme ohrožovat ani novorozence, nebude se 21. března konat Vítání občánků - a o tom dubnovém se rovněž rozhodne podle vývoje nákazy,“ řekla.

Uzavřené školy

Od středy se uzavře všech osm základních škol zřizovaných městem, jedna soukromá, a pak také přerovské střední školy.

„Čekáme na přesné pokyny z kraje, a zejména na to, jak dlouho opatření potrvá. Jakmile přesnou informaci z Krajského úřadu v Olomouci získáme, rozešleme ji všem našim základním školám. Mateřské školy poběží bez omezení,“ uzavřel Petr Hrbek z odboru školství přerovského magistrátu.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník