Infekční oddělení v prostějovské nemocnici, jediné v Olomouckém kraji
Olomoucký kraj má první případ nemocného koronavirem, jde o manažera
Online reportáž

Opatření o zrušení akcí nad sto návštěvníků se dotkne i koncertů, plesů a divadelních představení v Městském domě v Přerově.

„V nejbližší době se měly konat tři plesy - v pátek 13. března maturitní Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy, o týden později Meopty a Střední průmyslové školy. S řediteli škol nyní jednáme o náhradních termínech, protože studenti do příprav investovali spoustu energie a peněz,“ řekl manažer kultury Městského domu v Přerově Pavel Ondrůj.

Co je koronavirus?Zdroj: Deník

Ruší se i koncerty - například vystoupení syna legendárního Garyho Moora Jacka, který měl zahrát v měšťáku ve čtvrtek 12. března, nebo Jarní prolog Československého jazzového festivalu v sobotu 14. března.

Ilustrační foto
Výuka žáků? Přes e-mail. Jinak se děti z volna radují, studenti teskní po plese

„Nic jiného nám nezbývá a budu se snažit přesunout koncert Jonaha Nillsona na podzimní termín. Máme zaplacené zálohy, spoustu peněz nás stála i propagace. Jonah Nillson nám asi v Přerově není souzený,“ posteskl si ředitel Československého jazzového festivalu v Přerově Rudolf Neuls.

Seniorům nikdo osobně nepopřeje

O opatřeních, které vyhlásila Bezpečnostní rada státu, jednalo v úterý také vedení přerovské radnice.

„Situace se stále vyvíjí a jednotlivé kroky budeme upřesňovat. Už teď ale víme, že seniorům, kteří mají 80, 85, 90, 95 a 100 let, nebudou chodit osobně přát zástupci města a Komise pro občanské záležitosti. Jubilanti dostanou dárek později - jakmile bude opatření zrušeno,“ uvedla mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Pětasedmdesátníci, narození od ledna do dubna roku 1945, také nedostanou pozvánku na oslavu v Městském domě, která se měla konat 7. dubna.

„O tom, jestli se tradiční setkání pětasedmdesátníků uskuteční 19. května, rozhodne další vývoj situace,“ poznamenala.

„A protože nechceme ohrožovat ani novorozence, nebude se 21. března konat Vítání občánků - a o tom dubnovém se rovněž rozhodne podle vývoje nákazy,“ řekla.

Uzavřené školy

Od středy se uzavře všech osm základních škol zřizovaných městem, jedna soukromá, a pak také přerovské střední školy.

„Čekáme na přesné pokyny z kraje, a zejména na to, jak dlouho opatření potrvá. Jakmile přesnou informaci z Krajského úřadu v Olomouci získáme, rozešleme ji všem našim základním školám. Mateřské školy poběží bez omezení,“ uzavřel Petr Hrbek z odboru školství přerovského magistrátu.

Přerovští Zubři. Ilustrační foto
Zubři ruší předprodej vstupenek. Kočara s Hanákem budou jednat se svazem
Předseda vlády Andrej Babiš (vpravo) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch vystoupili 10. března 2020 v Praze na tiskové konferenci k aktuální situaci v souvislosti s výskytem koronaviru
Česko zakázalo kvůli koronaviru akce nad sto lidí. Školy zůstanou zavřené
Nový druh koronaviru nese označení SARS-CoV-2 a způsobuje chorobu COVID-19.
V kraji testováno 12 lidí na koronavir, pozitivní zatím nebyl nikdo

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník