„Chystáme se na zahájení provozu a umýváme sklo i talíře po těch dlouhých měsících, kdy jsme je nepoužívali. Pivo nám dnes dovezli a tanky jsou už připravené na pondělní rozjezd. Ten bude ale zatím opatrný a kvůli vládním opatřením pojedeme jen na dvacet procent,“ shrnul.

U stolu totiž mohou sedět maximálně čtyři osoby a nutné jsou i rozestupy.

„V našich podmínkách to bude vypadat tak, že zahrádka u pivnice pojme zhruba dvacet pět lidí. Otevřeme i terasu nahoře u restaurace, kam se vejde přibližně stejný počet osob. Zahrádky jsou zastřešené a pro případ chladnějšího startu sezony jsme zajistili i hořáky, aby lidé venku nemrzli,“ zmínil Ladislav Šimek.

V nabídce pivnice bude od pondělí „labutí klasika“ - tedy křídla, kolena a žebírka, na zahrádce u restaurace si mohou návštěvníci vybrat menu nebo tradiční pokrmy.

„Přežili jsme - a to je asi jediné, co mohu říct. Ta doba byla opravdu hrozná - jak pro nás, tak i naše zaměstnance. I když jsme měli výdejní okénko, nikdy nemohlo suplovat standardní provoz,“ přiznal.

Nedovede si prý představit, že by měla obsluha po hostech vyžadovat potvrzení o bezinfekčnosti a provedeném testu na covid-19, jak bylo původně v plánu. Naštěstí z návrhu sešlo.

„Jako personál bychom nebyli schopni něco takového řešit a ani nevíme, jestli na to máme právo. Nechtěli bychom se dostávat vůči našim hostům do nepříjemných situací. Předkládat testy podle mě není nutné - velké množství lidí už má za sebou očkování nebo covid prodělalo. Zaměstnanci se navíc testují každý týden v práci,“ soudí.

Restaurace se bude snažit zajistit bezpečnost hostů obvyklým způsobem - dezinfekcí, ale i rozestupy mezi stoly.

Více stolů

Na otevření zahrádky se připravují i v oblíbené restauraci na nádvoří U Bukáčků, která přežívá díky výdejnímu okénku a rozvozu obědů.

„Těšíme se na pondělí a připadá mi neuvěřitelné, že už konečně otevíráme,“ netajil se radostí majitel Igor Tadic.´

Aby zajistil rozestupy a na zahrádce mohlo poobědvat co nejvíce lidí, rozšíří její kapacitu o další stoly - podobně jako loni na jaře.

„Další stoly pak umístíme i pod stříšku u restaurace - pro případ deštivého počasí,“ vysvětlil.

Také on si myslí, že kontrolovat hosty a chtít po nich potvrzení o provedení testu na covid, je nesmysl.

„Dostali bychom se tím ve vztahu k zákazníkům do nepříjemné situace. Pokud bychom museli potvrzení o provedeném testu vyžadovat, tak bychom ho vyžadovali jen kvůli nařízení - ne proto, že bych si myslel, že to něčemu pomůže,“ zhodnotil.

Restauraci U Bukáčků zachraňovalo během pandemie výdejní okénko a pomohl i rozvoz jídel.

„Meníčka jsme se snažili vylepšit a dávali jídlo do kvalitnějších obalů. Jediným problémem bylo dostat se rychle k zákazníkovi, protože Přerov byl pořád ucpaný. Místo auta jsem tedy jezdil na kole, abych se k lidem dostal včas,“ poznamenal.

Zubr: sleva na rozběh

Na start sezony se chystá i přerovský pivovar Zubr.

„Naši servisní technici a obchodní zástupci jsou v plném provozu a jezdí po zákaznících. Nabídli jsme zákazníkům slevu 30 procent na sudové pivo, abychom jim usnadnili rozběh. Celý týden rozvážíme slunečníky a pivní sety, aby se mohly zahrádky zastřešit nebo rozšířit a prostor byl co nejlepší. Provádíme také čištění výčepů a naši zástupci jsou zapojeni do projektu Bezpečná restaurace, který shrnuje pravidla pro zajištění bezpečného provozu podniků. Provozovatelům tedy v této oblasti můžeme poradit,“ uvedl.

Většina restaurací a hospod, kde se čepuje přerovské pivo, se podle jeho slov chystá otevřít, ale zatím se nedá odhadnout, zda přežijí všichni.

„Netušíme, co bude po sezoně, ale náš odhad je, že to neustojí tak deset procent provozoven,“ poznamenal.

Vůbec první tankové pivo Zubr Grand vezl přerovský pivovar právě do restaurace U Labutě. Ředitel Zubru Tomáš Pluháček doufá, že půjde rychle na odbyt.