Koncerty na hradbách jsou od roku 2016 oblíbeným letním setkáním příznivců různých hudebních žánrů. Romantické prostředí historického Přerova je příjemnou kulisou k vystoupením, která si užívají stovky návštěvníků. Koncerty se konaly vždy v úterní podvečer - a lidé naslouchali muzice nejen u hradeb, ale i z blízkých břehů Bečvy.

„Letos jsme museli tradici přerušit a zájemcům oznámit, že se o prázdninách se kvůli epidemiologickým opatřením na hradbách nesejdeme. Teď se nám jeví jako možné uspořádat alespoň čtyři srpnové koncerty. S kapelami už jednáme - a pokud to klapne, zveřejníme v červenci program,“ nastínil Pavel Ondrůj z Kulturních a informačních služeb města Přerova, které koncerty pořádají ve spolupráci s Nadačním fondem Blues nad Bečvou.

V plánu je i tradiční festival Blues nad Bečvou, který se ale tentokrát místo areálu pivovaru uskuteční na hradbách.

„Jednáme i o náhradním termínu pro Kytarový rekord, který musel být prvního května zrušen,“ dodal.

Už teď je ale jasné, že do Přerova nepřijede Kinematograf bratří Čadíků a lidé musejí oželet také promenádní koncerty v parku Michalov.

„Podařilo se ale domluvit, že se budou konat Svatovavřinecké hody, i když ne v podobě, na jakou jsou Přerované zvyklí. Hodové veselí nepotrvá od pátku do neděle a neovládne celé centrum, ale omezí se jen na nedělní program na Horním náměstí,“ upřesnila mluvčí magistrátu Lenka Chalupová. Pokud se situace nezmění, užijí si návštěvníci hody v neděli 9. srpna na tradičním historickém jarmarku s bohatým kulturním programem, který začne v 10 hodin a potrvá do 17 hodin.

„Návštěvníkům nabídneme rozmanitý sortiment stánků a na pódiu zhlédnou řadu tanečních, hudebních a šermířských vystoupení. Připraveny jsou pro ně i slasti útrpného práva,“ popsal ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček. Slavnostní hodové poselství přednesou děkan P. Josef Rosenberg a primátor města Petr Měřínský.