„Jdeme do toho a vánoční strom se rozzáří v pátek 26. listopadu v 17 hodin. Je to jednodenní venkovní akce a nevidíme důvod ji rušit,“ řekl starosta šestitisícového města Leoš Ptáček.

Součástí programu na Masarykově náměstí je koncert žáků Základní umělecké školy a pohádka Divadla Koráb. Po slavnostním rozsvícení vánočního stromu nebe rozzáří ohňostroj.

„V rámci projektu Vánoce v Kojetíně bychom chtěli letos poprvé uskutečnit několik hudebních a filmových podvečerů na náměstí. Na nádvoří Vzdělávacího a informačního centra budou probíhat tradiční Vánoce na Hané, kde připomínáme hlavně staré hanácké zvyky. S otazníkem zatím zůstávají pouze dva koncerty v sokolovně - žáků ZUŠ a Pěveckého souboru Cantas,“ shrnula Hana Svačinová, ředitelka Městského kulturního střediska v Kojetíně.

Zdobení stánků pro vánoční trhy na náměstí TGM v Přerově, 22. 11. 2021
Vánoční trhy v Přerově ruší program, nebude rozsvěcení stromu ani podium

Naproti tomu v Lipníku se slavnostní rozsvěcení vánočního stromku neuskuteční.

„V pátek zasedal krizový štáb a vzali jsme v potaz nepříznivý vývoj koronavirové pandemie. Z toho důvodu nebudeme pořádat až do odvolání plánované kulturní a společenské akce,“ řekl starosta Lipníku nad Bečvou Miloslav Přikryl. Podle něj se neuskuteční ani jarmark s ohňostrojem, vánoční koncert a pravidelné rozsvěcení adventních svící.

V Hranicích zatím rozhodnutí o tom, v jakém rozsahu se budou vánoční akce konat, nepadlo.