„Návrh rozpočtu na rok 2024 byl navržen jako vyrovnaný s tím, že příjmy budou činit 1 miliardu 284 milionů korun a výdaje 1 miliardu 282 milionů korun. Financování představuje částku 1 milion 982 tisíc korun. Nejzákladnější příjmovou část tvoří daňové příjmy, které jsou o více než 144 milionů vyšší než v loňském roce, a to v celkovém objemu 977 milionů korun,“ uvedl přerovský primátor Petr Vrána (ANO).

Město už má jasno v tom, jaké investiční akce nad 500 tisíc korun upřednostní. Největším soustem bude rekonstrukce administrativní budovy na náměstí T. G. Masaryka 16, kde má vzniknout nové sídlo magistrátu.

Pavel Březina, majitel firmy Nirvana Systems. Ta na letišti v Bochoři u Přerova vyrábí padáky i virníky
Majitel firmy na paraglidy z Přerova: Udělali z nás lumpy, poškodilo nás to

„Čeká nás v příštím roce, možná už v tom letošním, zahájení stavby - na ni už vyčleněny finanční prostředky máme. Z nových věcí je to například oprava smuteční síně na Městském hřbitově. Je ve velmi špatném stavu a její rekonstrukce se dva roky odkládala. Jedná se o investici za 21 milionů korun, protože objekt vyžaduje kompletní rekonstrukci a je nutné upravit i okolí,“ upřesnil primátor.

Město chce zahájit také první etapu regenerace sídliště ve Dvořákově ulici v Přerově, která si vyžádá náklady 17 milionů korun. Modernizace se dočká také historický Městský dům na Masarykově náměstí. Do nové vzduchotechniky s rekuperací včetně výměny otopného systému půjde 20 milionů korun.

Místní část Přerova Dluhonice prochází kvůli dálnici D1 proměnou.
VIDEO: Jak proměnila stavba D1 Dluhonice?

Na moderní školní hřiště se mohou těšit učitelé a žáci Základní školy J. A. Komenského v Předmostí. „Je to jedno z posledních hřišť ve městě, které dosud neprošlo rekonstrukcí. Na tuto akci je alokována částka 13 milionů korun,“ zmínil Vrána.

Výměny oken a dalších stavebních úprav se dočká také Základní škola B. Němcové v Přerově. Na energetická opatření jde částka 12 milionů.

Do oprav komunikací a parkovišť v ulici Jižní čtvrť II město hodlá investovat 10 milionů korun. „Protože se snažíme kontinuálně opravovat městské byty, budeme v tom pokračovat i v příštím roce. Vyčlenili jsme na opravy 9 milionů korun,“ doplnil primátor. Zastupitelé budou schvalovat rozpočet na svém zasedání v prosinci.