„Místo smutečního obřadu jsme vybrali právě tady, protože tenis k Petrovi neodmyslitelně patřil. Do Přerova se chystá spousta jeho kamarádů a obřadní síň na městském hřbitově by svou kapacitou nedostačovala,“ řekla manželka Daniela Huťková, manažerka TK Precheza Přerov.

Koncertem na Masarykově náměstí v Přerově odstartoval v neděli vpodvečer letošní ročník Tenisové akademie TK Precheza, na kterou každoročně zavítají známé tváře české populární hudby. Mezi účastníky je i Helena Vondráčková, které popřál k narozeninám námě
Helena Vondráčková vzpomíná na Petra Huťku: Patřil k lidem mého života

Na poslední rozloučení dorazí Huťkovi dlouholetí přátelé z Tenisové akademie, kterou každoročně pořádal. Smuteční řeč pronese herec Petr Rychlý, jenž byl pravidelným účastníkem týdenního tenisového soustředění. S přerovskou legendou bílého sportu ho pojí ještě jedna vazba - manželku Petra Rychlého, tenistku Janu Pospíšilovou, která byla ve své době 47. hráčkou světa, Petr Huťka trénoval.

Petr Huťka jako kapitán družstva ČSFR, které tvořily Novotná a Rajchrtová, při Fed Cupu v Atlantě v roce 1990
Šest faktů o Petru Huťkovi: Absolvent pedagogické fakulty i trenér nároďáku

Na smutečním obřadu zahraje na housle Pavel Šporcl a očekává se také velká účast sportovců. „Rozloučit se přijedou například Helena Suková, Lukáš Rosol, Sláva Doseděl, ale i osobnosti tenisového světa z Rakouska,“ zmínila.

Veřejnosti se tenisová hala otevře krátce před začátkem pohřbu. U vstupu budou kondolenční knihy, do nichž mohou lidé napsat své vzkazy a vyjádřit soustrast. O zajištění parkovacích míst pro návštěvníky pohřbu jedná tenisový klub s městem.

Poslední rozloučení s Petrem Huťkou se uskuteční ve středu 29. května v 15 hodin v nové tenisové hale v Přerově.Poslední rozloučení s Petrem Huťkou se uskuteční ve středu 29. května v 15 hodin v nové tenisové hale v Přerově.Zdroj: Deník/VLP Externista