„Tady máte dalekohled a podívejte se,“ nabízel správce Oldřich Lízal, který vystoupal na vyhlídku s prvními sobotními turisty.

Z vyhlídky v nadmořské výšce 320 metrů se návštěvníkům rozprostřela krajina Hané až k Drahanské vrchovině a na opačné straně se zase nabídl pohled na Nízký Jeseník a Oderské vrchy.

„Krásně je vidět bazilika Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku, radíkovská věž a tady je sídliště v Hlubočkách,“ vyjmenovávala studentka z Olomouce.

„Božka“, jak červenou vyhlídku stojící ve sportovním areálu pojmenovali místní, patří mezi nejmladší rozhledny v Olomouckém kraji. Jednadvacet metrů vysokou moderní stavbu zprovoznila obec v říjnu 2009.

Péče o vážně nemocné s covidem. Ilustrační foto
Test byl negativní, pak mě to položilo. Neposlechla jsem rady, lituje po covidu

Pomalu se to rozjede

V těchto dnech je „Božka“ přístupná od 13:00 do 15:00 a návštěvníci musejí dodržovat protiepidemická opatření, tedy nosit respirátor, dezinfikovat si ruce a dodržet rozestupy, pokud se nejedná o rodinné příslušníky.

„Na Velký pátek přišlo osm lidí a dnes devět,“ spočítal v sobotu odpoledne odpoledne návštěvnost.

„Ono se to pomalu rozjede. Lidé moc neví, že jsme v provozu. Navíc na dnešek předpovídali škaredé počasí. Zítra bude přívětivěji,“ poznamenal strážce vyhlídky, ze které si zájemci mohou odvézt i drobné upomínkové předměty.

Natálie Sloveňáková, Bělotín, narozena  26. března 2021 ve Valašském Meziříčí, váha 3070 g
Nově narozená miminka na Přerovsku a Hranicku - 13. týden 2021