Prosadit větší rekonstrukci silnice první třídy mezi Přerovem a Lověšicemi chce nyní také Ředitelství silnic a dálnic.

„Oprava výtluků na místních komunikacích bude probíhat jako každý rok po etapách. Ta první je v Přerově naplánovaná na zimní měsíce, tedy od ledna do března a pak od listopadu do prosince. Druhá poběží v létě a třetí se zaměří na místní části,“ shrnul ředitel přerovských technických služeb Radek Koněvalík.

V rámci poslední, čtvrté etapy, se budou spravovat kromě výtluků také vytipované propadlé překopy na místních komunikacích.

„Plán budeme ale ještě aktualizovat podle skutečného stavu silnic,“ řekl Koněvalík.

Vedení technických služeb předpokládá, že oprava přibližně 1 200 metrů čtverečních výtluků přijde na 480 tisíc korun.

A na kterých místech v Přerově jsou silnice tak rozbité, že kvůli tomu řidiči nadávají?

„V návrhu oprav jsou ulice Olomoucká, část Popovické a nábřeží Edvarda Beneše, dále silnice v areálu společnosti PSP, Svisle, Alšova, Tyršova a potom také cesty v místních částech Čekyně, Kozlovice a Penčice,“ upřesnil Koněvalík.

Nejhorší: Přerov - Lověšice

Přesnou částku, která bude zapotřebí na opravu silnic první třídy a dálnic na Přerovsku, dosud nezná Ředitelství silnici a dálnic.

„V současné době teprve dolaďujeme definitivní seznam, který se bude schvalovat příští týden,“ řekla mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.

Do rekonstrukce poničených silnic první třídy a dálnic v republice je podle ní letos nutné investovat částku čtyři miliardy.

Na Přerovsku je na tom nyní asi nejhůře silnice z Přerova do Lověšic.

„Tvoří se zde výtluky, trhliny a jsou tu vyjeté koleje, takže bychom letos chtěli prosadit její opravu,“ řekl Pavel Študent z olomoucké pobočky Ředitelství silnic a dálnic.