„Komunikace je dosti frekventovaná a je přístupovou cestou k majetku města. Auta, jimiž rodiče denně přivážejí své děti do školky, se na cestě nemůžou vyhnout, protože je příliš úzká. Vezmou to tedy přes chodník, který je už kvůli tomu úplně poničený," vylíčil jeden z obyvatel Dvořákovy ulice Vladimír Vosmanský.

Ten už na problém upozorňoval před lety, a to v době, kdy byl v Přerově radním. Marně.

„Věc se stále odkládala a poslední možnost opravit cestu jsme měli asi před rokem v rámci investice kraje, jenž spravoval silnici ve Dvořákově ulici. Ani tehdy se na to ale nenašly finanční prostředky," podotkl.

Když je námraza, hrozí prý lidem na zledovatělém povrchu cesty pád.

„Chodník totiž téměř splývá s vozovkou. Při větším lijáku zase voda z kaluží dopadá na omítku domu, takže to ničí i náš majetek," řekl.

Řešení? Jednosměrka

Řešením by podle něj bylo zjednosměrnění cesty, která je v současné podobě nebezpečná i pro děti z mateřské školky ve Dvořákově ulici. To potvrzuje i ředitelka Ludmila Jakubcová.

„Souhlasíme s opravou, technický stav cesty je hodně špatný. Auta, přijíždějící do školky, mají problém se vyhnout těm, která odsud odjíždějí, " zhodnotila. Hlavním důvodem snah o opravu cesty je ale bezpečnost dětí.

„Musejí se vyhýbat blátu a uvolněným kachlíkům a hrozí, že na rozbité cestě upadnou a zraní se. Pro ty nejmenší tedy představuje nebezpečnou překážku. Zjednosměrnění by tedy určitě přineslo ovoce," míní ředitelka, která se pod petici za opravu zničené cesty rovněž podepsala.

Oprava je možná

Stav komunikace na místě posoudil náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS).

„Byl jsem se tam podívat a na to, že je zde obousměrný provoz, je to tam opravdu hodně úzké, " řekl s tím, že město hodlá rozbitou cestu v příštím roce spravit.

„V první fázi by mělo dojít ke zjednosměrnění tak, aby se auta nadále nemusela vyhýbat po chodníku. V příštím roce bychom pak vozovku vyfrézovali a provedli nejnutnější předláždění," upřesnil.

Zda se ale záměr podaří prosadit, záleží hlavně na finančních možnostech města. Podobné stížnosti na zoufalý stav komunikací se totiž ozývají od obyvatel z různých částí města – zejména těch místních.