Předchozí
1 z 6
Další

Magda Barboříková, důchodkyně PřerovZdroj: Deník / Petra Poláková-UvírováMagda Barboříková, 63 let, Přerov

Nevnímám to jako dar, důchody jsou pořád stejné a ceny stále rostou. Beru to spíše jako dorovnání, aby si mohli důchodci koupit aspoň něco navíc. Peníze si dám asi bokem, a až to bude možné, zajdu si třeba do divadla, nebo si koupím nějaký pěkný obrázek. 

Jitka Suchomelová, důchodkyně PřerovZdroj: Deník / Petra Poláková-UvírováJitka Suchomelová, 79 let, Přerov

Je to od nich moc hezké, protože díky finančnímu daru budou mít důchodci aspoň trochu veselejší Vánoce. Rodinu mám velkou, takže jim přispěji na větší dáreček. Děti a vnoučata přijdou na Vánoce ke mně, a tak je budu moci aspoň pořádně pohostit.

Vlasta Jandová, důchodkyně PřerovZdroj: Deník / Petra Poláková-UvírováVlasta Jandová, 78 let, Přerov

Já bych ten příspěvek klidně oželela, protože máme s manželem oba dva důchody a nijak nestrádáme. Vypěstujeme si brambory na vesnici, takže ušetříme i za jídlo. Něco jiného je, když je někdo na důchod sám - ten něco takového určitě přivítá. Mít dva důchody a jeden je velký rozdíl.

Jan Doležal, důchodce, PřerovZdroj: Deník / Petra Poláková-UvírováJan Doležal, 67 let, Přerov

Není to špatné, ale jsou tady věci, které, kdyby se udělaly, možná by ani důchodci nemuseli dostávat ty peníze. Podle mě se v tomto státě utrácejí nehorázné částky. Peníze, které dostanu, určitě půjdou do rodiny, takže budou trochu lepší Vánoce.

Vojtěch Podušel, důchodce, PřerovZdroj: Deník / Petra Poláková-UvírováVojtěch Podušel, 76 let Přerov

Podle mě je to dobré, aspoň něco dostaneme pod stromeček. S manželkou si určitě koupíme něco do domácnosti, něco praktického, co má užitek. Peněz není nikdy dost.