Kromě zviditelnění jména své obce se Rousečtí dočkali také finanční podpory ve výši půl milionu korun. Na včerejší vyhlášení vítězů na obecním úřadu v Rouském přišli všichni zúčastnění v slavnostní náladě.

„Z vítězství máme všichni velkou radost, protože se tím naše obec dostane do širšího povědomí. Jsme sice jen malá vesnice s 250 obyvateli, ale lidé teď budou vědět, kde Rouské leží,“ řekla včera obyvatelka obce Ludmila Juráňová. Jak dodala, úspěch zviditelní i práci starostky Miluše Stržínkové a obecního zastupitelstva.

„Když jsme se přihlásili do soutěže Vesnice roku 2007, nečekali jsme, že vyhrajeme. Říkali jsme si, že bychom mohli získat oranžovou nebo bílou stuhu. Na zlatou jsme vůbec nepomýšleli,“ komentovala výsledek spokojená starostka obce Miluše Stržínková, která vítězství v soutěži považuje za důsledek aktivní účasti obyvatel na životě obce.

Jak dále starostka uvedla, Vesnice roku 2007 není jediná soutěž, do které se Rouské přihlásilo. „Jsme soutěživá obec. Soutěžíme například o nejhezčí předzahrádku, o nejlahodnější koláček nebo také o nejlepší vánoční výzdobu,“ doplnila Miluše Stržínková.

Za vítězství v soutěži Vesnice roku 2007 získala obec Rouské půl milionu korun v dotacích. „Tyto peníze chceme investovat do rekonstrukce obecního domu, který už teď slouží jako víceúčelové centrum, a do rekonstrukce návsi,“ vysvětlila Stržínková, která si na celé včerejší akci nejvíce pochvalovala dobré počasí, zájem obyvatel o akci a dobrou náladu.

Cílem soutěže Vesnice roku 2007 je především podnítit obyvatele venkova k aktivní účasti na zvelebování své obce, ale také přiblížit význam venkova široké veřejnosti. Každou obec, která se do soutěže přihlásí, navštíví krajská hodnotitelská komise, která na základě prezentace a prohlídky obce vyhotoví protokol. Za výsledky své práce jsou pak obce oceněny barevnými stuhami, které se udělují za společenský život, činnost mládeže, péči o zeleň a životní prostředí a za spolupráci obce a zemědělského subjektu.