Demoliční bagr srovnal čtyři polorozpadlé domy se zemí a zbývá zlikvidovat to, co po nich zbylo. Práce by měly skončit ještě v listopadu, a pak čeká prostranství revitalizace a zatravnění.

„Čtyři domy byly srovnány se zemí a sklepy zasypány cihlovým recyklátem. Firma v těchto dnech provádí úklid suti a dřevěných trámů ze staveniště,“ přiblížil Zdeněk Dostál z odboru rozvoje přerovského magistrátu. Stavební ruch zde utichne koncem listopadu, a pak bude plocha předána investorovi - tedy městu.

Budova ubytovny Chemik v ulici Velké Novosady
Rozhodnuto! Ubytovnu Chemik čeká demolice

Bourání čtyř obytných domů velkým demoličním bagrem proběhlo poměrně rychle.

„Domy firma zbourala během týdne a z každého je asi tisíc tun suti. Trámy firma odveze a zlikviduje,“ popsal.

Demolice přišla město na 3 miliony 400 tisíc korun.

V následujících letech se vzhled Škodovy ulice promění.

„O nové podobě bloku rozhodne urbanistická studie. Jakmile bude hotová, provedeme úpravy území, plochu zatravníme a uvidíme, co dál. Naším plánem je, aby tady nový investor postavil nový kus města,“ nastínil už dříve náměstek primátora Petr Měřínský (ANO).

Jana Pospíšilová (dnes Rychlá) - vlevo a Jana Novotná na fotografii týmu Přerova, který vybojovalo 1.místo na Mistrovství ČSSR smíšených družstev
Jana Novotná? Bydlely jsme na Strojaři a byly jako dvojčata, vzpomíná kamarádka

Reprezentativní část města. Kdysi

Škodova ulice patřila za první republiky k reprezentativním částem města a ještě předtím, než se do domů v této lokalitě nastěhovali Romové, zde bydleli zaměstnanci drah.

V minulých desetiletích domy v sociálně vyloučené lokalitě chátraly, a jistou nadějí bylo jejich odkoupení investorem v roce 2007.

Firma Opera Bohemia koupila od města domy i s problémovými nájemníky za cenu 1,5 milionu korun. Chtěla lokalitu zkrášlit a slibovala, že zde vzniknou nové obchůdky a byty.

Hledání náhradního bydlení pro Romy se ale vleklo několik let, projekt mezitím zkrachoval a firma skončila v insolvenci. Městu se až po dlouhých tahanicích podařilo získat území zpět - a to za částku 3 miliony 270 tisíc korun.

Na bezpečnost v lokalitách u přerovského nádraží dohlíží také asistent prevence kriminality Pavel Mirga.
Problémy v Přerově dělají "náplavy", říká romský asistent strážníků

 

Jak bude vypadat okolí takzvaného průpichu, určí urbanistická studie.
Nevábnou bránu do Přerova má změnit průpich. Bourat domy začnou brzy