Kolem prodeje se vyrojila řada fám. Jednou z nich je, že se Romové budou stěhovat do hranických kasáren. Přerovem se nese verze, že najdou domov v místních kasárnách v Želatovské ulici.

Podle jednatele společnosti ale není ani jedna varianta pravděpodobná „Kupní smlouva neupravuje, kam budou nájemníci z domů přemístěni, to řeší občanský zákoník. V něm je uvedeno, že nový majitel musí nájemci sehnat stejný typ bytu,“ uvedla právnička města Anna Slívová.

Smlouva je koncipována jako klasický převod nemovitosti. Společnost Immofin se v ní především zaváže, že za prodej uhradí 1,5 milionu korun, do pěti let začne s bouráním lokality a nejpozději na konci druhé pětiletky nechá nový polyfunkční dům zkolaudovat.

„Smlouvu jsme nechali posoudit i externí právní kanceláří, aby byla jistota, že město nevystavíme problémům,“ doplnila náměstkyně přerovského primátora Elena Grambličková (ODS).

Fámy překvapují i jednatele Immofinu Bohumila Chodila, který musel podobné „zaručení zprávy“ odrážet i na jednání zastupitelstva, kde se o prodeji romské čtvrti jednalo.

„Sám zatím ještě přesně nevím, kam budeme rodiny stěhovat. Teprve teď máme podklady od magistrátu a zjišťujeme, kdo je platičem nájemného a kdo dlužníkem. A i podle toho budeme postupovat. S každým nájemcem budeme hovořit zvlášť, vyslechneme si jejich představy a nastíníme naše možnosti,“ uvedl Chodil O variantě stěhování do hranických kasárnách pochybuje i mluvčí města Petr Bakovský.

„Je pravdou, že jednáme s armádou o převzetí kasáren. Už máme k dispozici i rozpracované studie využitelnosti. Ale pokud vím, tak žádná z nich nepočítá s hromadným stěhováním Romů z Přerova do Hranic,“ konstatoval Bakovský.

Související člnánky:

Romské ghetto je prodáno