Kojetín se loni přihlásil do soutěže Obec přátelská rodině. Spolu se středočeským městem Dobříš skončil na prvním a druhém místě.

„Je to spojené i s finančním bonusem. Z ministerstva práce a sociálních věcí jsme získali 535 tisíc korun,“ uvedl starosta Jiří Šírek. Tyto peníze půjdou na další akce zaměřené na rodiny. „Do projektu je vtaženo více organizací,“ upřesnila ředitelka Domu dětí a mládeže Marie Beránková.

V Rodinných oddechových hrách budou rodiče s dětmi získávat body za účast v různých akcí. „Jde například o karnevalové reje, tvořivé dílny, výlety nebo program Zpívá celá rodina,“ řekla ředitelka. Do průkazu ROH si účastníci budou lepit získané samolepky za kreativitu či sportovní výkony. Soutěže se mohou zúčastnit i týmy z okolních obcí.

Slavnostní vyhodnocení vítězů proběhne 19. června na Dni rodiny. „Soutěžící budou moci v tento den nasbírat ještě poslední body při Rodinných olympijských hrách,“ doplnila Beránková.

Akce vhodné pro celé rodiny pořádá také například Městské kulturní středisko. „Bude to třeba Hubertova jízda, dětský karneval nebo diskotéka,“ zmínila ředitelka Hana Svačinová. Zástupci nejstarší a nejmladší generace se setkají i na Dni seniorů v říjnu, kde vystoupí děti ze základní a mateřské školy nebo z kroužků Domu dětí a mládeže. (pakk)