Ti z obav, že své dítě na žádnou ze třinácti školek ve městě nedostanou, raději své potomky přihlásili hned do několika předškolních zařízení najednou. Úředníky přerovského magistrátu teď čeká mravenčí práce.

Musejí zjistit, kolik dětí se k letošním zápisům ve skutečnosti dostavilo.

„Se zápisy je letos problém. Rodiče dětí zřejmě podlehli mediálním tlakům o nedostačující kapacitě školek a z toho důvodu zapsali své dítě do dvou až tří mateřských škol. Přesné údaje o tom, kolik dětí se letos k zápisům dostavilo, tak zatím nemáme. Budeme je znát až v průběhu příštího týdne. S rodiči se totiž musíme zkontaktovat,“ řekla náměstkyně přerovského primátora Šárka Krákorová Pajůrková, která má ve městě na starosti školství.

Jelikož město dosud nemá přehled o počtech dětí, které v září nastoupí do školek, nemůže zatím ani rozhodnout, zda zprovozní další školku. Ta by měla vzniknout v Sokolské ulici v budově, která už v minulosti sloužila jako mateřská škola.

„Tento záměr je stále ve hře, ale budeme se tím teprve zabývat,“ řekla náměstkyně. Vedení mateřských školek potvrzuje, že o zápisy byl letos nebývalý zájem. Samy ředitelky však dosud nemají přehled, kolik dětí budou muset odmítnout.

„Mohu potvrdit, že zápisy u nás prošlo až o padesát procent více dětí, než které můžeme přijmout,“ řekla ředitelka Mateřské školy Radost v Kozlovské ulici Danuše Trnkalová.

Ta zároveň potvrdila, že s případy rodičů, kteří zapsali své potomky do více školek, se také setkala. „V minulosti k tomu také občas docházelo, ale ne v takové míře jako letos. Dokud však nebudou zápisy vyhodnoceny úředníky města, zatím nevíme, kolika dětem budeme moct místo nabídnout,“ dodala Trnkalová.