„Připravujeme opatření na tyto události,“ potvrdila mluvčí přerovských policistů Michaela Sedláčková. Jak dále upřesnila, o víkendu bude navýšený počet policejních hlídek, které budou dohlížet na kontrolu veřejného pořádku, ochranu osob i majetku. Strážci zákona se však zaměří také na účastníky silničního provozu. „Policisté budou kontrolovat řidiče motorových vozidel a zaměří se mimo jiné i na to, zda nepožili před jízdou alkohol,“ doplnila Sedláčková.

Pořadatelé obou rockových festivalů očekávají, že se na akce sjedou stovky fanoušků. „Předpokládám, že na letošní ročník zavítá kolem tří set až pěti set návštěvníků,“ uvedl jeden z pořadatelů druhého ročníku akce nazvané Ahojlétorockfest, která se bude konat v sobotu v Beňově, Ivan Kobert.

Také pořadatel dalšího rockového maratónu očekává účast několika stovek návštěvníků. „Na klidný průběh akce bude dohlížet pořadatelská služba, která bude mít k dispozici i psovody. Navíc budeme v kontaktu s městskými strážníky pro případ, že bychom potřebovali výpomoc,“ doplnil jeden z hlavních pořadatelů akce Mamutfest, která se bude konat v pátek i v sobotu v Přerovské rokli, Libor Moučka.

Také strážníci městské policie budou mít posílený počet hlídek. „Rozplánovali jsme si směny a v podstatě všichni, kdo budou moci, půjdou do práce,“ řekl zástupce ředitele Městské policie v Přerově Ladislav Petrovský.