Netradiční podívaná, která skloubila prvky aqua aerobiku s rockovou muzikou, měla letos v Přerově premiéru.

„Od prosince jsme začali s cvičením aqua aerobiku a hlavně mezi ženami je o něj obrovský zájem. Protože jsme ale chtěli nalákat i muže, uspořádali jsme silvestrovskou show s podtitulem Tvrdý rock pro tvrdé muže,“ prozradila Tšponová.

Podle ní má aqua aerobik hned několik výhod. „Posiluje svaly a nezatěžuje páteř ani klouby. Navíc se člověk při cvičení nepříjemně nezpotí a voda zakryje některé nepříjemně obnažené tělesné partie,“ zasmála se.

A proč právě rocková hudba? „Chceme se trochu odlišit a přitvrdit, většinou se totiž aqua aerobik a aqua fitness tančí na pop music,“ vysvětlila Tšponová.

V přerovském bazéně se na Silvestra sešly na dvě desítky nadšených cvičenců, kteří se neváhali tři čtvrtě hodiny vlnit v rytmu rock and rollu a bušit zaťatou rockovou pěstí do vody. Divokému rytmu se neubránily ani starší ženy.

„Pod vodou se to dá flákat, takže se ostudy nebojíme. Chceme také předvést vůbec největší vlnu tsunami v historii přerovského bazénu,“ popsal ambice mužského týmu jeden z účastníků Petr Novotný, který se vedle aqua aerobiku věnuje také historickému šermu a je členem známé přerovské skupiny Markus M. „Původně nás mělo být asi dvacet, někteří ale onemocněli,“ omlouval menší účast mužského osazenstva.

Ředitel Jaroslav Klvač ze společnosti Teplo, která bazén provozuje, každé zpestření vítá. „Zájem návštěvníků byl poslední dny v roce velký. Jen ve středu si přišlo zaplavat na osm set lidí a na Silvestra bylo také plno,“ uzavřel.