Na skvělé jízdě rockového festivalu to ale rozhodně neubralo a návštěvníci nepřišli ani o pohodu venkovní atmosféry. Pořadatelé venku před sokolovnou zajistili kvalitní zázemí - stánky s občerstvením spolu s velkokapacitním stanem.

„I když jsme se samozřejmě těšili do letňáku, kde je to vždycky parádní, ale nedá se nic dělat, jsme rádi, že jsme si mohli konečně zapařit na pořádnou muziku a hlavně konečně naživo,“ zdůraznil s úsměvem Pavel, který na hranický festival dorazil s partou kamarádů z Novojičínska.

Na pódiu se od 14 hodin vystřídalo celkem šest formací. Hard rock-heavy přivezla přerovsko-hranická kapela So What! stejně jako skupina Heaven z nedalekého Rožnova pod Radhoštěm. Hlavní hvězdou letní metalové jízdy v Sokolovně byla česká hudební skupina XII. století, která svou hudbu charakterizuje, jak už název napovídá, jako gothic rock.

Publiku dále zahrála západočeská power metalová partička Rimortis, která vloni oslavila dvacet let na hudební scéně a v Hranicích má velkou fanouškovskou základnu. Stejně jako uherskohradišťská kapela Hysteria v čele s hranickým zpěvákem Mirou Raindlem, který je zároveň pořadatelem tohoto festivalu. Další peckou byla bezesporu rock-metalová partička ze Slovenska NoControl v čele s kytarovým mágem Jimi Cimbalou.

„Zklamaní trochu jsme, protože náš záměr byl dostat hudební festival zpět do letního kina, ale předpověď jsme sledovali už týden dopředu a rozhodnutí bylo úplně jasné - sokolovna. Lidi jsou ale spokojení, což nás těší a druhý ročník Rock in Hranice už bude určitě v letním kině,“ vzkázal fanouškům tvrdé muziky pořadatel Mira Raindl.