Na mostě Legií byl kvůli nebezpečnému výtluku a jeho opravě částečně uzavřený pravý jízdní pruh.

„Provoz na spraveném úseku mostu Legií byl obnoven v sobotu. Podle Ředitelství silnic a dálnic se ale jedná pouze o provizorní řešení, protože bylo zjištěno narušení mostní izolace a kompletní rekonstrukci není možné provést dříve. Je tedy možné, že se výtluk opět objeví. V takovém případě proběhne opět jeho provizorní oprava,“ nastínil náměstek přerovského primátora pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Doprava v Přerově v posledních týdnech kolabuje a auta se štosují po celé trase vnitřního průtahu městem. Ve čtvrtek konečně začala oprava nebezpečného výtluku na mostě Legií, kvůli kterému se tvoří špunt.
Doprava v Přerově kolabuje. Na mostě Legií začala oprava nebezpečného výtluku

Náročnější rekonstrukci může investor provést až poté, co bude dokončen hlavní návoz materiálu na stavbu dálnice D1 nebo po jejím dokončení.

Od víkendu je v provozu také silnice v ulici Pod Valy v centru města, kde stavebníci kvůli trhlinám a deformaci ploch spravovali sdružený přechod. „Zjištěné vady byly reklamovány u zhotovitele díla, který reklamaci uznal. Oprava tak proběhla v rámci záruky na jeho náklady,“ doplnil Navrátil.