„Radnímu pro dopravu se podařilo dohodnout s majiteli výstaviště, že po dobu uzavírky mohou obyvatelé dotčených ulic projíždět přes tento areál. Průjezd jim bude umožněn od pondělí 9. března, šesti hodin ráno,“ řekla mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Zástupci města ale žádají řidiče, aby respektovali dopravní značení a dbali zvýšené opatrnosti, protože na výstavišti nyní probíhají stavební práce.

„V době konání výstav bude průjezd areálem omezen. Přesný harmonogram omezení zveřejníme na webu města,“ doplnil radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Ilustrační foto
Zima, která nebyla, ušetřila silničářům miliony. Opraví za ně děravé cesty

Ostatní řidiči zamíří po objízdné trase, která vede po místní komunikaci v ulici Kopaniny, dále po silnici v ulici Velká Dlážka až po I/47 směrem na Lýsky a Prosenice - a to v obou směrech.

Změnu doznají také jízdní řády autobusů městské i příměstské dopravy a cestující se nich dozvědí více na stránkách dopravce a v systému celorepublikového portálu IDOS. Cestující musejí počítat s tím, že kvůli uzavírkám bude u linek MHD číslo 104 a 106 bez náhrady zrušena zastávka Přerov, Kopaniny, ZTŠ. 

Přerovský ples 2020
Přerovský ples byl vášnivý, tančilo se i na balkoně