Stavební firma pouze vyfrézovala část úseku vozovky a od té doby tu není ani živáčka. Protože se jedná o investici kraje, nemá město žádné páky, jak opravu pro Přerov strategické komunikace popohnat.

„Jsem z toho docela rozladěný. Celý Přerov je vzhůru nohama, auta kličkují městem, a v Polní ulici je mrtvo. Viděl jsem tam jen minulý týden bagr a tři dělníky s lopatami, kteří seděli pod stromem. Pusto ale není jen v Polní ulici. I další cesty ve městě byly vyfrézované, a pak se na nich dlouho nic nedělo,“ stěžoval si jeden z přerovských řidičů David Poláček.

Toho, že stavební práce v Polní ulici váznou, si už všimli i přerovští radní. Zjednat nápravu ale nemůžou, protože rekonstrukci zajišťuje Správa silnic Olomouckého kraje.

„Co se týče opravy městských komunikací, tak ty vyfrézujeme a necháme otevřené. Na závěr přijede finišer a naráz se pak dodělají všechny cesty. Na urychlení frézování krajské komunikace ale nemáme žádné páky,“ řekl přerovský radní Václav Zatloukal (ČSSD).

Opravy ve městě by podle náměstka přerovského primátora Josefa Kulíška (ODS) urychlilo, kdyby firmy pracovaly nepřetržitě i v noci. Což je na západ od našich hranic u strategických úseků komunikací běžné.

„Městu by se to ale hodně prodražilo. Firma by totiž požadovala příplatky,“ řekl Kulíšek. Termín dokončení stavby je ale podle radních jedním z hodnotících kritérií při výběrových řízeních na dodavatele.

V Polní ulici se v pondělí dopoledne opět nepracovalo. Kdo by čekal, že po vyfrézování několika desítek metrů bude následovat další úsek poničené cesty, ten se přepočítal.

Investor totiž na větší opravy nemá peníze, a tak se dělají jen záplaty. „Udělali jsme jen to nejnutnější, protože na celou ulice nejsou peníze,“ vysvětlil vedoucí provozu střediska údržby jih Správy silnic Olomouckého kraje Jaromír Foltýnek.

Podle něj má teď firma technologickou přestávku. „Po vyfrézování se udělá v méně únosných místech stabilizace a musí se to celé nechat vyzrát. Až potom se položí asfaltový koberec. Zástupci stavební firmy nám ale potvrdili, že ulice bude hotová už tento čtvrtek,“ uzavřel.