Oprava silnic, poničených po zimě projíždějícími nákladními auty, začala už tento týden v pondělí v úseku mezi Kozlovicemi a Grymovem. Řidiči zde budou zápasit s objížďkami až do konce června. Už od pondělí 4. června se uzavře také sedm set metrů dlouhý úsek Dvořákovy ulice.

„Omezení potrvá až do 10. června a uzavírka bude úplná v úseku křižovatky s ulicí Želatovská po křižovatku s Kabelíkovou a částečná od křižovatky s Kabelíkovou až po konec Přerova," upřesnila Iva Ratiborská z odboru evidenčních správních služeb přerovského magistrátu.

Ten pravý nápor na psychiku si ale „užijí" šoféři o pár dní později. Od 9. do 13. června se totiž zcela uzavře Husova ulice a částečné omezení bude platit také v Kojetínské.

„Dá se očekávat, že doprava ještě více zhoustne. V Kojetínské ale budou moci řidiči po celou dobu oprav jezdit po volné polovině vozovky," řekla.

Dílčí práce v této části města začnou už o víkendu 9. a 10. června. Až do 11. června bude po Husově ulici umožněný průjezd autobusům. V úterý 12. a ve středu 13. června už se místem nedostanou ani autobusové linky.

Kudy povede objížďka?

„Řidiči budou muset použít objízdnou trasu, která povede ulicemi Kojetínská, Komenského, tř. 17. listopadu, bří Hovůrkových, 9. května, Durychova a Tovární," upřesnila Jitka Kočicová z přerovského magistrátu.

Určité omezení ale nečeká jen na šoféry a cestující autobusů, ale i na chodce.

„V úterý 12. a ve středu 13. června nebude možné přejít přes Husovu ulici, a to z důvodu pokládky povrchu vozovky. Lidé, kteří spěchají na vlak, tedy musejí počítat s možností zdržení kvůli obcházení stavby," poznamenala Iva Ratiborská.

Posílení hlídek

Dopravní policisté počítají s tím, že v době uzavírky Husovy a Kojetínské posílí hlídky. Je totiž pravděpodobné, že provoz zhoustne v Komenského a Palackého ulici, ale také na Velkých Novosadech a v Tržní.

„Budeme reagovat na aktuální vývoj situace a v případě, že se budou tvořit dlouhé kolony, vypneme semafory. Policisté budou řídit dopravu v problémových úsecích ručně," řekl zástupce vedoucího Dopravního inspektorátu v Přerově Petr Vařecha.

Krajské silnice v Husově a Kojetínské ulici čeká v průběhu pětidenní uzavírky oprava a pokládka nového povrchu, investorem stavby je přitom Ředitelství silnic a dálnic.

„Původně měla být uzavírka od 11. až do 17. června, ale po dohodě se stavební firmou byla změněna její doba i délka," uzavřel tajemník přerovského magistrátu Jiří Bakalík.