Rekonstrukce za osm milionů korun už začala, dosud ale řidiči projedou úsek jedním pruhem. Dopravu tu řídí semafory.

„Od devatenáctého dubna začne úplná uzavírka. Povrch silnice, který nyní tvoří kostky, budeme nahrazovat živičným povrchem,“ popsala Irena Šikulová ze Správy silnic Olomouckého kraje, která má tuto investici na starosti.

Zároveň s opravou vozovky vzniká také chodník.

„Stavba jednostranného chodníku znamená naplnění snah, které se táhly snad dvacet let. Je to naše největší letošní investiční akce. Chodník i s osvětlením vyjde přibližně na čtyři miliony korun,“ řekl starosta Tovačova Leon Bouchal.

Záchranky a autobusy po polní cestě

Úsek, který má méně než osm set metrů, budou řidiči muset dva a půl měsíce objíždět.

„Objízdná trasa vede přes Ivaň, Klenovice na Hané a Polkovice, a to v obou směrech,“ sdělil Jaromír Foltýnek, vedoucí provozu Správy silnic. Výjimku dostanou pouze autobusy, záchranná služba a lidé s platnou povolenkou. „Ti budou úsek moci objet po zpevněné polní cestě,“ vysvětlil Bouchal.

Rozváží obědy důchodcům, povolenku prý nedostane

Pro místní to znamená vážné komplikace. V Anníně totiž sídlí firmy, do nichž z Tovačova dojíždí do práce hodně lidí.

„Nadšený z toho nejsem. Mám tady v Anníně hospodu a projíždějící se zastavují na jídlo. Teď nikdo projíždět nebude. Navíc rozvážím obědy důchodcům do Tovačova a vůbec nevím, jak to budu dělat. Když jsem žádal na městě o povolenku, řekli mi, že asi žádnou nedostanu,“ vylíčil situaci Zdeněk Zlámal.

Mapka objížďky Tovačova

Zloděj ukradl baterie k semaforům

Dopravní komplikace v Tovačově, které mají naplno vypuknout až v pondělí, zhoršil už minulý týden zloděj, který si s sebou odnesl součást dopravního značení instalovaného na zčásti uzavřené cestě. „Po odstřižení kabelů ukradl trakční baterie k semaforům upravujícím provoz jedním pruhem,“ sdělila mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková.