„Rekonstrukce kanalizace začne v pondělí 10. července a skončí 17. září. Uzavře silnici první třídy I/55 v ulici 9. května a zasáhne i část úseku mezi křižovatkami v ulicích Jižní čtvrť a Durychova. Uzavírka přinese řidičům nepříjemnosti, ale bez rekonstrukce by se stal provoz technického zařízení neudržitelný a kvalita služeb by se zhoršovala,“ vysvětlil ředitel společnosti Vodovody a kanalizace v Přerově Jiří Pavlík.

Řidiči pojedou po objízdných trasách. „Auta ve směru od Horní Moštěnice budou naváděna na objízdnou trasu po silnici I/55 - pojedou ulicí Gen. Štefánika na kruhový objezd v ulici Durychova, odkud už bude možné jet na silnici po ulici 9. května bez omezení. Vozidla, jedoucí z centra města, zamíří na silnici I/55 - po ulici Durychova pojedou na kruhový objezd a dále budou pokračovat po ulici Gen. Štefánika,“ přiblížil náměstek přerovského primátora pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Uzavírka ovlivní i trasy autobusů - cestující zjistí informace o tom, jak jejich spoje pojedou, a kde bude autobus zastavovat, přímo na zastávkách. Více se dozví také na stránkách www.idsok.cz/vyluky/uplna-uzavirka-silnice-i-55a-ulice-9-kvetna-v-prerove/.

Na omezení, které naštěstí potrvá jen týden, narazí řidiči od 10. července také v ulici Kočíře. Silnice, spojující místní části Předmostí a Vinary, se po etapách spravuje už od března. Rekonstrukce v režii Ředitelství a silnic a dálnic, která přišla na 30 milionů korun, momentálně finišuje.

„Protože se zde bude od 10. do 16. července pokládat asfaltový koberec, neumožní úplná uzavírka ulic Kočíře a Pod Platany průjezd přes místní část Popovice. Objízdná trasa povede po ulici Lipnická, od Předmostí z ulice Hranická až po Lýsky,“ uvedl Tomáš Navrátil.

Trasa se změní i řidičům autobusových linek 102 a 112, kteří se rovněž nedostanou do Popovic a pojedou do Lýsek a Vinar přes Předmostí.

Silnice v ulici Kočíře byla poničena při stavbě úseku dálnice D1 mezi Lipníkem a Přerovem - zhotovitel ji totiž až do léta 2019 využíval jako trasu pro zásobování stavby.

„Olomoucký kraj sice získal od státu kompenzace na opravu vozovek, zasažených stavbou, ale ta v Kočířích, která patří Přerovu, součástí kompenzací nebyla. Dohodl jsem se proto se zástupci Ředitelství silnic a dálnic, aby byla silnice opravena na jejich náklady,“ řekl přerovský radní a náměstek olomouckého hejtmana Michal Zácha (ODS).