Jednosměrná uzavírka Kojetínské ulice začne platit v pondělí 2. srpna a potrvá až do konce měsíce. „Silnice bude uzavřená v úseku od křižovatky s ulicí Husovou po křižovatku s ulicí Velké Novosady,“ uvedla Jitka Navarová z firmy Sekne, jež pro magistrát zajišťuje uzavírky.

Objízdné trasy od centra k nádraží budou vedeny po volné části vozovky a ve směru od nádraží do centra pak přes ulici Husovu, Tovární, Durychovu, 9. května, bří Hovůrkových, třídu 17. listopadu a ulici Komenského.

Řidiči se už teď obávají dopravního kolapsu.

„Projet městem ve všední den trvá tak půl hodiny. Na náměstí Svobody není průjezdný směr od pekárny, uzavřené jsou Palackého i Kratochvílka. Jakmile se ještě ucpe okolí nádraží, bude to hrůza,“ obává se Milan Rada z Přerova.

Zákazem projede 15 aut za hodinu

Strážníci Městské policie, kteří spolu s dopravními policisty dohlížejí na plynulost provozu ve městě, potvrzují zejména problémy v uzavřené Palackého ulici.

„Provádíme tady nepravidelné kontroly a za hodinu tudy projede tak deset patnáct aut. Zákaz nezákaz. Řidič uzavírku vůbec nerespektují, takže jsme už kvůli tomu udělili několik pokut,“ shrnul zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Palackého ulice v Přerově je zcela uzavřená kvůli rekonstrukci jedné z nejfrekvento­vanějších ulic ve městě – Kratochvílovy. Omezení zde přitom s přestávkami potrvají až do konce října.

„Rekonstrukce Kratochvílovy ulice je rozdělena na tři etapy. První začala 17. a skončí 30. července, další vypukne 1. září a skončí 30. září. Třetí etapu plánuje město od 15. do 30. října,“ řekl už dříve mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.