Důvodem je plánovaná oprava kanalizace v ulici Optiky a třídy generála Janouška, která proběhne v době od 23. dubna do 17. května.

Potíže čekají v době od 23. dubna do 12. května také šoféry v ulicích Tržní, Velké Novosady, Fügnerova a Mervartova, kde je v plánu rekonstrukce parovodu na horkovod.

Řidiče tentokrát nečekají uzavírky silnic, ale dočasný zákaz zastavení vozidel.

„Kvůli opravám nebudou moci motoristé parkovat v ulici Optiky - zákaz platí od křižovatky s třídou generála Janouška až po křižovatku s ulicí Vaňkova. Nesmí tu stát ani zastavovat žádná auta, s výjimkou vozidel stavby,“ řekl radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Motoristé tudy mohou se zvýšenou opatrností projíždět - komplikace ale pocítí rezidenti, kteří na silnici parkují svá auta.

„Po dobu uzavírky, tedy od 23. dubna do 17. května, jim umožníme parkovat v areálu Domova pro seniory. Je to jediné řešení, jak situaci alespoň trochu zmírnit,“ konstatoval radní.

Po Velikonočním pondělí zasáhne zákazová značka rovněž motoristy, kteří jsou zvyklí odstavovat svá auta v okolí Polní ulice - od prodejny OBI směrem na ulice Tržní a Velké Novosady dojde k výkopovým pracím, spojeným s rekonstrukcí parovodní soustavy, a to přinese další omezení.

„Upozorňujeme, že v ulicích Fügnerova a Mervartova narazí řidiči na značku zákaz stání. Tři týdny tam motoristé nezaparkují,“ doplnil Miloslav Dohnal z přerovského magistrátu.

V létě na nábřeží

Rekonstrukce parovodu na horkovod je velkou akcí společnosti Veolia - a Přerované budou muset v souvislosti s touto stavbou počítat s dopravním omezením i v dalších termínech a lokalitách.

Zřejmě už v červenci a v srpnu se tato akce dotkne i nábřeží Edvarda Beneše - prostoru mezi ulicí Mervartova a mostem Míru, kde je stávající parovod veden jízdním pruhem komunikace. Rekonstrukce si tedy vyžádá částečnou uzavírku, případně jednosměrný provoz.

V současné době se musejí přerovští motoristé vyrovnat už s několika uzavírkami. Od poloviny března je na čtyři měsíce uzavřena páteřní komunikace v Polní ulici, která prochází rozšířením na čtyři pruhy.

Rekonstrukce kanalizačního sběrače uzavřela 15. dubna na tři měsíce také krajské silnice v přerovských ulicích Brabansko a Za mlýnem.