„Chodkyně šla od mostu Míru přes přechod k Palackého ulici a neznámý řidič jel ve směru od Jateční ulice. Auto do ženy narazilo a šofér z místa nehody vzápětí ujel,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Podle svědků se jednalo o světlý vůz značky favorit, po němž nyní policisté intenzivně pátrají.

„Zranění ženy je lehké a bude se z něj zotavovat deset až čtrnáct dní. V současné době je na pozorování v přerovské nemocnici. Alkohol u ní vyloučila dechová zkouška,“ doplnila dále Zajícová.

Policisté zatím neuzavřeli vyšetřování tragické nehody, která se stala v pondělí dopoledne v centru města. Čtyřicetiletý řidič dodávky srazil v Jateční ulici devětašedesáti­letého chodce, který následkům četných poranění na místě podlehl. Lékaři záchranky sice prováděli spolu s hasiči oživovací pokusy, ale marně. Podle svědků selhaly řidiči dodávky brzdy.

„Pracujeme i s touto verzí a nechali jsme zpracovat znalecké posudky vozu,“ řekla policejní mluvčí. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška a dosud proti němu nebylo zahájeno stíhání.


Nebezpečný úsek pro chodce mezi mostem Míru a Jateční ulicí v Přerově