Svou nespokojenost neskrývají především maminky s malými dětmi. Dětský mobiliář nedaleko vodojemu, který prošel proměnou již vloni na podzim, se stal terčem kritiky jako první. Hřiště s průlezkami a skluzavkou totiž striktně ohradila betonová zídka.

Hřiště jako hrad

Její postavení již dříve obhajoval starosta Hranic Miroslav Wildner. „Architektka toto místo navrhla tak, aby dětem připomínalo hrad. Po zdech mohou děti lézt nebo kreslit,“ sdělil Wildner. Námi osloveným maminkám se však nelíbí, že areál hřiště mohl být podstatně větší. Poukazují na to, že kolem je stejně jen volné prostranství.

„Přijde mi, že to udělali přesně opačně, než to mělo být. Je to ultrafialový hnus. Tam, kde je síť a hrozí nebezpečí, že malé dítě dostane balónem, není zídka žádná. Na druhé straně směrem k pískovišti je hradba vysoká a dítě se může zranit, když ji bude přelézat,“ nechala se slyšet žena, která si nepřála uvést své jméno.

Bezbariérový přístup?

Ke spokojenosti občanů nepřispěl ani fakt, že město nechalo na sídlišti vystavět mnohem více schodů, než zde bylo dříve. „Schodiště tam muselo být kvůli velké svažitosti terénu. Jsou na to normy,“ podotkl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Obyvatelům panelových domů, jejichž vchody byly dříve přístupné i bez schodů vedoucích k silnici, se však schody nelíbí. „O bezbariérovém přístupu nemůže být ani řeč. Zkoušeli jsme to sejít s miminkem v kočárku a vůbec se to nedalo. Nájezdové rampy jsou tak příkré, že jsem měla strach, aby se mi celý kočárek i s dítětem nepřeklopil,“ řekla sedmadvacetiletá Kateřina. Podotkla také, že město si mohlo, vzhledem k velké investici, dát s opravou sídliště podstatně více záležet.

Příkré schody z obou stran

Kateřina navíc bydlí v domě, do kterého vedou nové příkré schody z obou stran. Bez pomoci někoho dalšího, kdo jí kočárek pomůže přes schody přenést, se nyní při cestě domů nebo ven neobejde.

„Ohledně podoby Hromůvky po rekonstrukci probíhala řada jednání, která bylo možno připomínkovat,“ uvedl Bakovský. Jak dále podotkl, město je maximálně spokojeno s firmou, která revitalizaci sídliště provádí. Termín ukončení celé akce je stanoven na 31. srpna.