V minulosti město pronajímalo restauraci přerovskému pivovaru Zubr. „Nájemce po loňské letní sezoně vypověděl smlouvu, protože mu to ekonomicky nevycházelo. Nepodařilo se za něj najít adekvátní náhradu,“ vysvětlil Tomáš Pluháček, výrobně technický ředitel společnosti Pivovary CZ Group.

Radnice v souvislosti s blížícími se oslavami 120. výročí parku Michalov intenzivně hledala náhradní řešení. „Pivovar měl smlouvu uzavřenou do 25. června 2025, ale restaurace byla uzavřená. Bylo dohodnuto, že ve chvíli, kdy město najde nového nájemce, který bude provozovat restaurační zařízení, smlouva skončí. Nájemní vztah byl ukončen ke 31. 3. 2024,“ popsala mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Tvarůžkový festival v centru Olomouce, 15. dubna 2023
Kam o druhém dubnovém víkendu? Na Přerovské mosty nebo do Měšťáku

Provozovat restauraci měli zájem dva uchazeči, město vybralo Evu McConahay Oujezdskou. Ta má smělé plány - i když jak přiznala, první týdny po převzetí budou ve znamení úprav a zkrášlování.

„Měli jsme původně jiné plány v Olomouci, ale protože jsme se nedohodli s majitelem objektu, rozhodli jsme se převzít restauraci v Michalově,“ řekla Eva McConahay Oujezdská.

„Ze začátku jsem se toho lekla, ale začínám se na to čím dál více těšit. Už jsem v restauraci strávila nějaký čas a ten prostor je opravdu nádherný. Chci tam čepovat dobré pivo, ale zároveň propojit koncept pivnice s kavárenským pojetím, protože věřím tomu, že to bude krásné místo i na to dát si tu dobré kafíčko. Rádi bychom pořádali kulturní akce, budeme propojeni s městem a jeho nápady,“ přiblížila.

Archivní snímky zpěváka Pavla Nováka a jeho rodiny, které poskytl před lety Deníku jeho syn, Pavel Novák ml.
Přerov si připomene nedožité osmdesátiny Pavla Nováka výstavou

Prostor restaurace teď čekají úpravy. „Začínáme zjišťovat, jak to tam vypadá, a co všechno je třeba dát do kupy. Bude to náročnější, než jsme si původně mysleli. Nejprve se musíme domluvit s architekty a upravit prostory tak, aby nám v restauraci bylo dobře - ne to dělat za pochodu a na koleně,“ zmínila.

„Protože výroba výčepu a nábytku potrvá trochu déle, zkusíme alespoň provizorně punkově zprovoznit stánek na rychlé občerstvení, který mohou využívat rodiče s malými dětmi a další návštěvníci. Otevře se nejpozději do dvou týdnů,“ nastínila. Samotná restaurace by se po úpravách měla otevřít v průběhu června.

Ilustrační foto
Zdražení piva? Podle hospodských v Přerově přišlo v nejméně vhodnou dobu

Město uzavřelo s provozovatelkou smlouvu na tři roky a účelem nájmu je hostinská činnost s možností využití pro sportovní a kulturní činnost. Povinností nájemce je zajistit provoz restaurace pro veřejnost minimálně od června do září, a to od středy do neděle, a pak také při konání akcí, pořádaných městem a jeho příspěvkovými organizacemi.

Budoucí provozovatelé restaurace v Michalově léta vedli hospodu U Olinka ve Lhotce. Podívejte se, jak se lidé s podnikem loučili:

Zdroj: Deník/Petra Poláková-Uvírová