Provoz restaurace Městského domu zajišťovaly až dosud Kulturní a informační služby města Přerova.

„Od ledna 2019 ji převezme pod svá křídla hotel Jana, jehož provozovatelem je pražská společnost LH Hotels. Smlouva mezi oběma stranami byla podepsána 18. prosince a platí na dobu pěti let,“ řekla mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Nový nájemce uhradí energie, ale nájemné bude jen symbolické - sto korun měsíčně. Provozovatel se zavázal k tomu, že na své náklady pořídí vybavení do kuchyně za 1,5 milionu korun a za 5 milionů korun provede rekonstrukci restaurace i kavárny.

Nové toalety i dlažba

„V podniku budou nové tapety, svítidla, židle, stoly, bar, skříně, zrcadla, stolky, ale proměny se dočká i dlažba a obklady. Na určitý čas v roce 2019 proto bude nutné Městský dům uzavřít. Termín zatím nebyl stanoven,“ nastínil Pavel Čada z hotelu Jana.

Vzhled restaurace a kavárny Městského domu by se měl interiérově přiblížit pivovarským restauracím či provozovnám typu Potrefená husa, které patří ke klientsky oblíbeným místům. Nový bude jídelní i nápojový lístek - a provozní doba by měla být upravena tak, aby provozovatel vyšel vstříc i lidem, kteří chodí večer do „měšťáku“ za kulturou. Všichni stávající zaměstnanci z restaurace Městského domu přejdou pod nového provozovatele.

Stále ve ztrátě, proto změna

Kulturní a informační služby města Přerova provozují restauraci v Městském domě od roku 2014, předtím ji spravovala společnost Imit. Restaurace ale každý rok generovala ztrátu kolem 1,5 milionu korun.

„Vyrovnávali jsme ji z jiných činností Kulturních a informačních služeb a částečně i z rozpočtu města. Proto jsme od loňského roku hledali nového nájemce, který bude umět vést restauraci na profesionální úrovni. Věříme, že změny návštěvníci ocení,“ konstatoval přerovský primátor Petr Měřínský. (ANO).

Městský dům, který je centrem kultury v Přerově, byl zbudován na Masarykově náměstí v roce 1897. Architektonicky významná stavba je v majetku města od roku 1909. Hostům nabízí 80 míst v restauraci, 20 v salonku a 30 v kavárně. Sál je určen pro 410 návštěvníků a na balkóně je 120 míst. Koncerty, plesy a další společenské a kulturní akce budou nadále zajišťovat Kulturní a informační služby města Přerova.