„Přerovský hotel projevil zájem o provozování restaurace v Městském domě po třech neúspěšných výběrových řízeních na její pronájem. Ten dnes zajišťují Kulturní a informační služby města,“ shrnula mluvčí radnice Lenka Chalupová.

Jednání o pronájmu restaurace, ke které patří i kavárna, už začala.

Restaurační zařízení v Městském domě provozují Kulturní a informační služby v rámci doplňkové činnosti. Plno je ale v restauraci jen v době obědů, ve večerních hodinách její rozlehlé prostory zejí prázdnotou. Kavárna v prvním patře zase ožívá pouze ve dnech, kdy se ve velkém sále konají kulturní akce - koncerty nebo plesy.

„S ohledem na to, že restaurace opakovaně generuje ztrátu, hledali jsme cestu, jak tento trend změnit. Z několika variant jsme vybrali možnost pronajmout ji cizímu subjektu,“ vysvětlil ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček, který v těchto dnech s pověřením rady jedná s hotelem Jana o podmínkách smlouvy.

Nájemné? Pakatel. Musí se ale investovat

Platit by mohla začít od 1. ledna příštího roku a počítá se s tím, že by měla být uzavřena na deset let, se symbolickým nájemným sto korun měsíčně. Nájemce by měl ale povinnost provést investice ve výši 5 až 7 milionů korun do interiérů i obnovy kuchyňských technologií.

„Pokud smlouvu uzavřeme, slibujeme si od tohoto kroku především snížení ztrát. V loňském roce byla ztráta restaurace 1 milion 173 tisíc korun a letos nepředpokládáme, že by byla nižší,“ upřesnila vedoucí kanceláře primátora Daniela Novotná.

Kulturní a informační služby města provozují restauraci v Městském domě od roku 2014. Předtím ji spravovala společnost Imit se sídlem v Radslavicích.

Městský dům se nachází na náměstí T. G. Masaryka a od roku 1897 a patří k největším kulturním a společenským zařízením ve městě. Protože Přerov nemá vlastní divadlo, slouží jeho honosný sál i pro pořádání divadelních představení, plesů nebo koncertů vážné hudby.

Architektonicky významná stavba je v majetku města a nabízí návštěvníkům osmdesát míst v restauraci, dvacet v salonku a třicet v kavárně. Sál má kapacitu 410 návštěvníků a na balkoně je 120 míst ke stání.