Vyplynulo to z průzkumu Přerovského deníku. Z deseti oslovených restaurací v přerovském regionu více než polovina oznámila, že poslední den v roce bude mít zavřeno. Mnozí lidé si tak bujarý Silvestr budou muset zajistit sami.

„Na Silvestra, ale i na Nový rok máme zavřeno. Otevíráme až v pátek 2. ledna. Zákazníci by stejně před půlnocí odešli na náměstí, kde bude program, a navíc s koncem roku jsme měli spoustu akcí a personál si také potřebuje trochu oddychnout,“ řekla provozovatelka přerovské restaurace Pivovar Lucie Zlámalová.

Podobnou špatnou zprávu mají pro své hosty i další restaurace. „Poslední den v roce máme zavřeno. Nemá význam otevírat, máme to vyzkoušené. Do hospody by si hosté stejně přišli jen na dvě nebo na tři piva. Naše zkušenosti jsou takové, že lidé upřednostňují oslavu příchodu nového roku spíše v domácím prostředí,“ vysvětlil Miroslav Cholasta, který provozuje dvě přerovské restaurace – Černou Horu a U Bukáčků.

Přerované však na Silvestra narazí na zavřené dveřetaké v dalších podnicích. „Na Silvestra máme zavřeno,“ oznámila třeba Zuzana Kopečková z přerovského hotelu Na Jižní, jehož součástí je i restaurace a pivnice.

Stejné odpovědi zaznívalyrovněž z restaurací,kterénejsouv Přerově. „Poslední den v roce máme zavřeno. Žádná silvestrovská oslava se u nás nekoná,“ řekla Radana Dostálová z restaurace Na Hrázi v Kojetíně.

Některé restaurace mají na Silvestra sice otevřeno, ale jen do odpoledních hodin. „Máme otevřeno jen do pěti. Potom určitě zavřeme,“ řekla servírka z restaurace Monika v Hranicích Jana Kainarová.

Jen z málarestauračních zařízení zazněla nadějná odpověď. „Budeme mít otevřeno, ale dokdy, to ještě přesně nevíme. Přizpůsobíme se zájmu hostů. Minule nám ale skoro všichni před půlnocí utekli na náměstí,“ řekla Iva Svobodová z baru U Medvídka v Přerově.

Lidé tak nemají příliš mnoho možností, kde by mohli oslavit Silvestr. Nezbývá jim nic jiného než poslední den v roce strávit doma, popřípadě u svých známých. Tato varianta také připadá nejčastěji v úvahu, což potvrdili mnozí dotazovaní Přerované.

„Silvestra oslavíme tradičně se známými u nás doma. Někam bychom i vyrazili, ale ze zkušeností vím, že to stejně nemá význam. Restaurace mají buď zavřeno, nebo je obsadí uzavřená společnost,“ řekla jedna z oslovených Dana Slezáková.

„Zábavu už necháváme mladým. My už jsme si svoje odbyli. Na Silvestra se půjdeme se ženou projít, připravíme nějaké chlebíčky a budeme sledovat program v televizi. O půlnoci si připijeme a půjdeme spát,“ svěřil se Václav Dvorský z Přerova.

Související článek:
Silvestrovské oslavy? V Přerově bude stát ohňostroj 120 tisíc