Pomoci dětské onkologii má i výtěžek nevšedního fotbalového utkání na hřišti v Kozlovicích, které se uskuteční 23. června od 15 hodin.

Na pažitu si to rozdají dva „týmy snů“ - do místní části Přerova totiž dorazí zástupci české fotbalové reprezentace, kteří si změří síly se známými hokejisty.

Účast přislíbili kromě Filipa Nováka a Martina Zaťoviče také Tomáš Kundrátek nebo Marek Heinz.

O dalších jménech nyní organizátoři jednají.

„Jednáme se spoustou hráčů, a to jak z reprezentace, tak i mezi ligovými fotbalisty - pokud budou mít volno v přípravě. Bude to otázka daného okamžiku, ale lidi rozhodně nebudou zklamáni, pokud přijdou,“ řekl hlavní organizátor akce Pavel Novák.

Kopačky vs. hokejky

V tombole bude spousta artefaktů, podepsaných dresů, míčů a maličkostí od české fotbalové reprezentace.

„Dražit budeme například playstation, podepsaný českou fotbalovou repre, ale i dresy s podpisy Tomáš Vaclíka a Patrika Schicka. Máme i dres, podepsaný všemi hráči naší fotbalové reprezentace na zápase v Olomouci,“ dodal.

Utkání v Kozlovicích už mají tradici a loni se benefice poprvé zúčastnili i hokejisté.

Letos má akce s názvem „Sportovcům na dětech záleží“ v podtitulu „kopačky vs. hokejky“.

Kryštof v šatně s reprezentací

Projekt má vůbec poprvé v historii podporu české fotbalové reprezentace, ale do tomboly přispěje i hokejová reprezentace - její trenér Miloš Říha je totiž přerovský rodák.

„Celé to vzniklo tak, že fotbalová reprezentace hrála v Olomouci kvalifikační zápas na Mistrovství Evropy 2020 v Anglii. Řekli jsme si, že kromě finanční pomoci zprostředkujeme nemocným dětem i zážitky. A protože se hrdinou loňského ročníku v Kozlovicích stal pětiletý Kryštof, mohl se podívat do zákulisí fotbalové reprezentace,“ vylíčil Pavel Novák.

Pro nemocného chlapce, jenž se ocitl na hřišti spolu se zvučnými jmény fotbalového světa, to byl okamžik, na který se nezapomíná.

„Malý Kryštof šel asi dvě hodiny před zápasem v Olomouci do šatny, prošel se po trávníku a potkal se tam se svými největšími idoly,“ přiblížil.

Vstupné na zápas v Kozlovicích je dobrovolné a výtěžek půjde na dětskou onkologii.

„Myšlenka sounáležitosti a toho, že nám záleží na druhých, je tím nejdůležitějším. Když lidé přijdou, ukážou, že jim to není jedno. I účast je přispěním,“ uzavřel.